Domov Novinky Samsung otvára vývojové centrum v Krakove

Samsung otvára vývojové centrum v Krakove

Zdielať

samsung-sign-923Popredná svetová technologická spoločnosť Samsung Electronics Co., Ltd. oznámila otvorenie svojej štvrtej kancelárie v Poľsku. Predchádzajúce tri sa nachádzajú vo Varšave, Poznani a Lodži. Nová kancelária bola zriadená v Krakove, v jednom z najväčších technologických centier v Poľsku, so zameraním na oblasť telekomunikácií.

V rámci práce sa budú sústrediť na podporu svojej európskej sieťovej divízie v oblasti technologického vývoja. Rozhodnutie vybudovať ďalšiu výskumno-vývojovú (Reasearch and Development – R&D) kanceláriu v Poľsku je dokladom rastúceho potenciálu pre rozvoj telekomunikačných technológií v strednej Európe. Pobočka v Krakove sa zameria na vývoj softvéru pre mobilnú sieťovú infraštruktúru najväčších mobilných operátorov po celej Európe. Samsung od novej kancelárie očakáva posilnenie vývoja mobilnej sieťovej infraštruktúry pre európskych mobilných operátorov a urýchlenie celosvetovej pôsobnosti svojej sieťovej divízie. Do konca budúceho roka má v pláne zvýšiť zamestnanosť v tejto technickej oblasti a v budúcnosti bude aj naďalej pokračovať v rozširovaní činnosti. Cieľom novej kancelárie je zlepšiť inovatívne schopnosti v oblasti vývoja a výskumu technológií mobilných sietí.

„Táto investícia ukazuje, že sa zvyšuje význam mesta z ekonomického hľadiska a Krakov sa stáva väčším lákadlom nielen z hľadiska pracovného trhu, ale predovšetkým ako miesto s veľkým intelektuálnym kapitálom, ktorý priťahuje tvorivú činnosť,“ uviedol vo svojom prejave počas slávnostného otvorenia kancelárie primátor Krakova. „Som presvedčený, že zo strany spoločnosti Samsung je to veľmi dobrý ťah, pretože v prípade Krakova ide o prestížnu investíciu,“ dodal krakovský primátor.

„Sme radi, že v Krakove, ktorý sa teší vysokej úrovni technickej vzdelanosti a odborných skúseností, máme teraz svoju novú R&D kanceláriu, ktorá bude podporovať rozvoj miestnej sieťovej divízie,“ uviedol Youngky Kim, výkonný viceprezident a riaditeľ divízie Networks Business spoločnosti Samsung Electronics. „Očakávame, že výrazne prispeje k rozvoju pokročilých mobilných sieťových technológií, ktoré si žiadajú európski mobilní operátori,“ doplnil Youngky Kim.

„V Poľsku už pôsobíme trinásť rokov. Naše podnikanie neustále rozširujeme, takže v súčasnosti zamestnávame viac ako 1 000 vysoko kvalifikovaných technických pracovníkov. Dôvodom, prečo sa spoločnosť Samsung rozhodla v tak významnom meradle v Poľsku investovať, je najmä vysoká úroveň technickej vzdelanosti a atmosféra príhodná pre investície,“ povedal Dae-Hyun Sim, viceprezident a riaditeľ Poľského výskumno-vývojového ústavu spoločnosti Samsung.

V roku 2000 otvoril Poľský výskumno-vývojový ústav spoločnosti Samsung svoju prvú kanceláriu vo Varšave, v súčasnosti v jednom z najväčších a najrýchlejšie rastúcich R&D centier zameraných na moderné technológie vo východnej a strednej Európe. Druhá kancelária bola otvorená roku 2011 v Poznani a po nej nasledovala tretia v Lodži o dva roky neskôr. Spolu s obchodnou divíziou vo Varšave a továrňou na výrobu domácich spotrebičov vo Wronki je poľská divízia Samsung Electronics spoľahlivým a stabilným investorom. Poľská agentúra pre informácie a zahraničné investície ju v minulom roku ocenila za jej dlhodobú a všestrannú obchodnú pôsobnosť v Poľsku.

Nárast investícií do výskumných a vývojových aktivít je súčasťou globálnej stratégie spoločnosti Samsung. V roku 2012 investovala spoločnosť Samsung Electronics do týchto aktivít približne 10 miliárd americký dolárov.

Zdroj: Tlačová správa Samsung

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno