Domov Novinky Samsung mení zažitý spôsob chladenia

Samsung mení zažitý spôsob chladenia

Zdielať

Samsung_French_Door_02Spoločnosť Samsung mení doterajšie predstavy o chladničkách a predstavuje novinku z kategórie French Door RF24FSEDBSR vybavenú dvojicou dverí a dvoma zásuvkami. Spotrebiteľom ponúka ideálny priestor pre výhodné rodinné balenia, rovnako ako pre potraviny najrôznejších tvarov, veľkostí aj požiadaviek na teplotu. Vďaka praktickej výsuvnej priehradke umiestnenej vo výške kuchynskej dosky bude nielen ukladanie nákupu do chladničky, ale aj každodenné varenie doslova hračkou.

 „Nový model Samsung French Door prináša svojim usporiadaním nové poňatie chladničiek. Medzi chladiacou časťou, ktorá sa otvára prostredníctvom dvoch dvierok, a výsuvnou mraziacou časťou je najnovšie umiestnená špeciálna zásuvka. Nielenže môžete meniť jej výšku, ale zvoliť si môžete aj teplotu vo vnútri zásuvky od 5 °C až do -1 °C presne podľa druhu uložených potravín,“ uviedol Michal Kollár, produktový manažér zodpovedný za portfólio chladničiek Samsung.

Lepšia organizácia

Úplnou novinkou v chladničkách Samsung je samostatná priehradka umiestnená vo výške pracovnej dosky kuchynskej linky. Okrem toho, že maximálne uľahčuje vyberanie a vkladanie potravín počas varenia, má táto priehradka tzv. CoolSelect zónu. Môžete si vybrať medzi štyrmi prednastavenými režimami presne podľa typu uložených potravín: mäso a ryby (-1 °C), chladené nápoje (1 °C), lahôdky (3 °C) a víno​/chuťovky na party (5 °C). Priehradka CoolSelect je po stranách najnovšie vybavená tenkými kovovými lištami Smart Divider, ktoré sa posúvajú horizontálne aj vertikálne pomocou jediného tlačidla. Môžete tak prispôsobiť veľkosť skladovacieho priestoru potravinám, ktoré do priehradky dávate. Ešte lepšiu organizáciu potom zaisťuje špeciálna deliaca lišta z priehľadného materiálu.

Hlavná chladiaca časť novej chladničky Samsung French Door je rovnako vybavená praktickými novinkami pre pohodlné a efektívne ukladanie potravín. Neobvyklým riešením klasických sklenených políc je napríklad sklápacia časť, vďaka ktorej uskladníte aj vysoké nápoje a využijete priestor chladničky skutočne naplno.

Viac priestoru

Chladnička Samsung French Door (RF24FSEDBSR) je vybavená technológiou Space Max, vďaka ktorej má stenčený plášť. Vonkajšie rozmery tak zostávajú nezmenené, napriek tomu ponúka väčšiu vnútornú kapacitu. V prípade tohto modelu ide až o 510 litrov úložného priestoru. Môžete tak nakupovať všetky druhy potravín vrátane výhodných rodinných balení bez obáv, že by ste ich nemali kam uložiť.

Samsung_French_Door_03

Úsporné technológie

Rovnako ako všetky ostatné chladničky zo širokej ponuky domácich spotrebičov Samsung má aj model RF24FSEDBSR unikátnu beznámrazovú technológiu True No Frost. Nevytvára sa v nich nepríjemná námraza, ktorá u bežných chladničiek postupne zvyšuje ich energetickú náročnosť a ktorá môže za vznik povlaku na poličkách. Mikroskopické čiastočky ľadu nezostávajú ani na samotných potravinách, takže vydržia čerstvé omnoho dlhšie. Úsporou energie a nižšou hlučnosťou sa vyznačuje digitálny invertorový kompresor, ktorý zaisťuje plynulý chod a na ktorý sa vzťahuje záruka 10 rokov. Nízku energetickú náročnosť zaisťuje tiež vylepšené LED osvetlenie. V porovnaní s predchádzajúcim typom osvetlenia je dvakrát jasnejšie a súčasne vyžaruje menej tepla.

Optimálny chlad i mráz

Chladiaca a mraziaca časť modelu RF24FSEDBSR sú riadené nezávisle na sebe pomocou inovovanej technológie Twin Cooling Plus. Dve samostatné prúdenia vzduchu a presné ovládanie teploty udržujú optimálnu úroveň vlhkosti v chladničke aj mrazničke. Systém Twin Cooling Plus tak pomáha zaistiť, aby ovocie a zelenina mali ideálnu vlhkosť a zostali čo najdlhšie čerstvé alebo aby sa zmrzlina nezmenila na ľad. K optimálnej distribúcii chladného vzduchu v oboch častiach prispieva technológia Multi Flow.

Štýlový dizajn

Chladnička Samsung French Door (RF24FSEDBSR) sa vyznačuje štíhlym dizajnom v nerezovej oceli a intuitívnym dotykovým displejom, ktorým je možné ovládať tiež nápojový automat a výrobník ľadu a ľadovej triešte – Ice Master.

Odporúčaná maloobchodná cena chladničky Samsung RF24FSEDBSR je 2699 € vr. DPH. Od prvého októbra sa bude postupne objavovať v celej predajnej sieti.

Zdroj: Tlačová správa Samsung

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno