Domov Novinky Samsung masovo vyrába 8 Gb GDDR5 čipy

Samsung masovo vyrába 8 Gb GDDR5 čipy

Zdielať

Ako sme nedávno informovali, Samsung oznámil spustenie masovej výroby svetovo prvej 8 Gb GDDR5 DRAM pamäte založenej na 20 nanometrovej výrobnej technológii. GDDR5 je najvyužívanejšia grafická pamäť na svete, poskytuje široké pásma pre plynulý a vysoko kvalitný prenos grafických dátových tokov.

samsung 8gb 01

Je určená pre využitie v grafických kartách počítačov a superpočítačových aplikáciách a pre grafické pamäte notebookov a herných konzol. Spoločne so zvyšujúcou sa obľubou 3D hier a UHD video obsahu sú vyšší výkon a širokopásmová grafická pamäť veľmi dôležité.

Využitím ôsmich nových 8 Gb čipov je dosiahnutá hustota 8 GB potrebná v moderných herných konzolách. Pamäť pracuje s I/O prenosovou rýchlosťou 8 gigabitov za sekundu (Gbps) na pin, čo je viac než štvornásobne rýchlejšie ako pamäť DDR3 DRAM, v súčasnosti najvyužívanejšia pamäť pre notebooky.

Každý čip spracuje dáta rýchlosťou 32-bit I/O. Dva GB grafickej pamäte môžu byť vytvorené iba dvoma novými čipmi, ktoré vedia spoločne spracovať až 64 GB grafických obrazov za sekundu. To sa rovná spracovaniu približne dvanástich Full HD DVD (5GB ekvivalent) za sekundu.

Zdroj: TS

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno