Domov Novinky Samsung láka na novú radu čipsetov Exynos

Samsung láka na novú radu čipsetov Exynos

Zdielať

Minuloročné vlajkové lode Galaxy S7 a S7 Edge očakávajú svojho nástupcu, v ktorom má byť ako hlavná výpočtová jednotka Qualcomm Snapdragon 835, ktorý si Samsung až do apríla zazmluvnil sám pre seba. Posledný príspevok na Twitteri Samsungu však možno napovedá, že sa dočkáme aj varianty s čipsetom Exynos.

Práve modely z radu S7 však obsahovali buď procesor značky Qualcomm, alebo procesor vlastnej značky Exynos. Tento rok však mali modely S8 a S8+ poháňať len čipsety značky Qualcomm (konkrétne očakávaný model Snapdragon 835). Tomu napovedá aj to, že Samsung má takú dopyt, že až do apríla bude Qualcomm tento čipset dodávať výhradne Samsungu, čím mu udelil menší náskok pred ostatnými značkami, ktoré musia siahnuť po starších variantoch.

Teraz sa však na oficiálnom Twitteri divízie výroby čipsetov od Samsung objavil tento snímok, ktorý láka na novú generáciu čipsetov Exynos radu 9 – bez akýchkoľvek ďalších detailov. Čo je však už teraz isté, je že tieto čipsety budú vyrábané 10 nm technológiou. Na viac informácií si budeme musieť počkať na MWC v Barcelone.

Zdroj: GSMarena

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno