Domov Novinky Samsung Gear 2 príde už v apríli

Samsung Gear 2 príde už v apríli

Zdielať

Samsung Gear 2, Gear 2 NeoLen  päť mesiacov uplynulo od prvého predstavenia smart hodiniek Gear a už spoločnosť Samsung predstavila novú verziu Gear 2. Nová verzia prináša niekoľko prekvapení. Počas sobotňajšieho dňa predstavila spoločnosť novinky Gear 2 a Gear 2 Neo. Smart hodinky budú v predaji po celom svete už v apríli.

Absencia názvu Galaxy nie je preklep, nové hodinky Gear budú fungovať na operačnom systéme Tizen, do ktorého Samsung investuje veľké množstvo peňazí a zdrojov. Nie je to prvé zariadenie spoločnosti, ktoré beží na operačnom systéme Tizen. Tú česť dostal aj fotoaparát NX300M. Je zaujímavé, že Samsung použil do hodiniek Gear 2 operačný systém Tizen namiesto Androidu. Podľa spoločnosti Samsung, môžeme očakávať životnosť batérie až 2-3 dní, “obohatený aplikáciami ekosystému” a niektoré radikálne zmeny vonkajšieho dizajnu.

„Samsung naďalej stojí v čele inovácií inteligentných zariadení, pretože vytvára zariadenia, ktoré sú vďaka rozšírenej konektivite, širokým možnostiam prispôsobenia a aplikáciám neoddeliteľnou súčasťou života spotrebiteľov,“ hovorí JK Shin, prezident a generálny riaditeľ divízie IT & Mobile spoločnosti Samsung Electronics. „V prípade zariadení Samsung Gear 2 a Gear 2 Neo sme vylepšili všetko, čo si spotrebitelia na hodinkách Gear obľúbili, a ponúkame im tak bezkonkurenčnú inteligentnú slobodu pre každodenný život“ dodal Shin

Samsung Gear_2_neo-1

Samsung Gear 2 Neo

Poďme sa bližšie pozrieť na dizajn. Prvá vec, ktorú si všimnete, je že kamera je teraz integrovaná do prednej časti hodiniek hneď vedľa infračerveného portu. Toto riešenie je oveľa lepšie ako na originál Gear keď kamera pripomínala rušivú “bradavicu” na náramku. Smarthodinky sú najnovšie vybavené infračerveným portom, pomocou ktorého môžu používatelia ovládať napríklad televízor či set-top box (prostredníctvom aplikácie WatchON Remote).  Mikrofón, ktorý bol v predchádzajúcej verzii sa presunul zo spony na popruhu do tela samotného prístroja a  ​​to znamená, že na Gear 2 bude možnosť vymeniť náramok. Samsung nespresnil či bude kompatibilný so všetkými 22 mm popruhmi, alebo to budú nejaké špeciálne upravené náramky. Domovské tlačidlo sa tentokrát nachádza priamo pod displejom namiesto toho ako to bolo na predchádzajúcej verzii, kde to bolo na bočnej strane.

Samsung-gear-2

Samsung Gear 2

S novým Gear 2 získate rovnaký 1,63 palcový dotykový displej, dvojjadrový procesor taktovaný na 1 GHz (prvá generácia Gear má 800 MHz), 4 GB vnútornej pamäte, 512 MB RAM, infračervený port, S-Voice, snímač tepovej frekvencie, certifikácia IP67 na odolnosť voči vode a prachu, 2 MPx fotoaparát  s autofokusom a rozlíšením 720p pri nahrávaní videa a 300 mAh batériu . To znamená, že batéria je technicky menšia, ale Samsung tvrdí, že nový Gear má životnosť 2-3 dni. Je to drastické zvýšenie výkonu oproti pôvodným smarthodinkám. A konečne budú oba modely: Gear 2 aj Gear 2 Neo kompatibilné s viacerými smartfónmi Galaxy, keď prídu na trh.

Samsung-gear-2-senzor tepu

Samsung Gear 2 – Senzor tepu

Existuje iba niekoľko drobných rozdielov medzi Gear 2 a jeho Neo súrodencom a to, že Gear 2 Neo nemá fotoaparát a je trošku ľahší (Gear 2 má hmotnosť 68 gramov, zatiaľ čo Neo má 55 g). Smarthodinky sa tiež dočkali nových farebných variantov remienkov čierny, zlatý a oranžový v prípade Gear 2 a čierny, šedý a oranžový v prípade Gear 2 Neo. Samsung Gear 2 a Gear 2 Neo budú celosvetovo uvedené do predaja v apríli tohto roka.  Cenu spoločnosť zatiaľ nezverejnila.

Samsung Gear 2 – technické špecifikácie výrobku:

Displej 1,63 palcov (41,4 mm) Super AMOLED (320×320)
Aplikačný procesor  dvojjadrový procesor s taktom 1 GHz
Operačný systém Platforma založená na operačnom systéme Tizen
Fotoaparát Gear 2: 2 MPx s automatickým zaostrovaním (1920×1080, 1080×1080, 1280×960)
Gear 2 Neo: nie je prítomný
Video Kodek: H.264, H.263
Formát: 3GP, MP4
HD (720p pri 30 sn./s) prehrávanie a záznam
Audio Kodek: MP3/AAC/AMR/Vorbis
Formát: MP3, M4A, AAC, OGG
Funkcie fotoaparátu Automatické zaostrovanie, zvuk a foto, geografické označovanie, vloženie podpisu do snímky
Ďalšiefunkcie Funkcie pre fitness: Senzor pre snímanie tepu, Krokomer, Cvičenie
Samostatné režimy: beh, chôdza
Sprievodné režimy: cyklistika, pešia turistika
Spánok a stres (na stiahnutie)
Hudobný prehrávač s Bluetooth slúchadlami a reproduktormi
WatchON Remote: diaľkové ovládanie pomocou senzoru IrLED
Základné funkcie: Volanie prostredníctvom Bluetooth, fotoaparát, oznámenie (SMS, e-mail, aplikácie), ovládač médií, plánovač, Smart Relay, S Voice, stopky, časovač, počasie
Ďalšie funkcie (na stiahnutie): Kalkulačka, ChatON, svetlo, Quick Settings, hlasové poznámky
Vymeniteľný remienok
Farebné varianty:
Gear 2: čierny, zlatý a oranžový
Gear 2 Neo: čierny, šedý a oranžový
Certifikácia odolnosti voči prachu a vode IP67, obmedzenie hlučnosti
Aplikácie Banjo, BMW, CNN, Conde Nast, Expedia, eBay, Evernote, Feedly, GARMIN, Glympse, GM (Onstar 4GLTE), iControl, Line, Path, Paypal, RUNTASTIC, Volkswagen, Weather Channel, Under Armour (Map my fitness)
Služby Samsung Samsung Apps
Konektivita Bluetooth v4.0 LE, IrLED
Senzor Akcelerometer, gyroskop, tep
Pamäť RAM: 512 MB
Pamäťové médiá: 4 GB vnútornej pamäte
Rozmery Gear 2: 36,9×58,4×10 mm, 68 gramov
Gear 2 Neo: 37,9×58,8×10 mm, 55 gramov
Batéria Štandardná batéria, Li-ion 300 mAh
Štandardná výdrž 2 až 3 dni, pri menšom využívaní až 6 dní

Zdroj: Engadget doplnené o Tlačovú správu Samsung

Zdielať
Predchádzajúci článokRecenzia: Xiaomi Hongmi
Nasledujúci článokHuawei predstavil najtenší 7 palcový tablet
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno