Domov Novinky Samsung Galaxy S5 mini bude v predaji už tento týždeň

Samsung Galaxy S5 mini bude v predaji už tento týždeň

Zdielať

Samsung Galaxy S5 mini 01Menší súrodenec vlajkovej lode medzi smartfónmi značky Samsung bude v priebehu tohto týždňa dostupný na slovenskom trhu. Súčasná vlajková loď, Galaxy S5, sa dočkal svojej „mini“ verzie. Záujemcov poteší predovšetkým svojimi rozmermi, 131,1×64,8×9,1 mm. Ponúka 4,5 palcový Super AMOLED displejom s rozlíšením HD (1280×720 pixelov).

Podobne ako es päťka, tak isto aj jej menší model s prívlastkom „mini“ je odolný proti vode i prachu. Ponúka tiež doskutabilnú funkciu čítačky otlačkov prsta. Okrem toho tiež ponúka úsporný režim, čo má zaručiť dlhšiu výdrž batérie. Smartfón je vybavený štvorjadrovým procesorom s frekvenciou 1,4 GHz a 1,5 GB RAM. Operačným systémom je Android vo verzii KitKat, doplnený o nadstavbu výrobcu (TouchWiz). Súčasťou je tiež 8 MPx fotoaparát, či monitor srdcového tepu.

Novinka podporuje LTE na rýchle mobilné dáta, ale aj Bluetoth vďaka ktorému je možné pripojenie s nositeľnými zariadeniami (smart hodinky a náramok). Smartfón sa bude predávať v štyroch farebných variantoch, v čiernej, bielej, modrej a zlatej. Odporúčaná maloobchodná cena je vzhľadom na výbavu a porovnanie s konkurenciou vysoká – až 429 eur s DPH pre verzia so 16 vnútornou pamäťou, ktorú však možno ďalej rozširovať pomocou pamäťoviek.

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Samsung Galaxy S5 mini poskytuje server Heureka.sk

Zdroj: Tlačová správa Samsung

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno