Domov Novinky Samsung Galaxy Note 10.1 spája špičkovú produktivitu a dizajn

Samsung Galaxy Note 10.1 spája špičkovú produktivitu a dizajn

Zdielať

Samsung_Galaxy_Note_10.1_2014_02Spoločnosť Samsung popredná svetová spoločnosť v oblasti digitálnych médií a digitálnej konvergencie, predstavila tablet Galaxy Note 10.1, edíciu 2014. Tento tablet zosobňuje originálny prístup k tomu, ako vyvážiť produktivitu a bohaté funkcie pre tvorbu aj sledovanie obsahu v rámci jediného prenosného zariadenia.

Nový tablet Samsung Galaxy Note 10.1 (edícia 2014) ponúka bezkonkurenčnú kvalitu zobrazenia a možnosti produktivity a mobility. Tablet Galaxy Note 10.1 (edícia 2014) je vybavený špičkovým 10-palcovým Super clear LCD displejom s rozlíšením 2560×1600 (WQXGA), 1,9 GHz osemjadrovým procesorom (len verzia 3G/WiFi) a 3GB operačnou pamäťou (RAM). Preukazuje tak vedúce postavenie spoločnosti Samsung v inováciách, pretože má maximálnu schopnosť produktivity a zároveň zostáva extrémne tenký a ľahký.

„Nový Galaxy Note 10.1 je pokrokovým 10-palcovým tabletom, ktorý ponúka tú najlepšiu kvalitu zobrazenia aj podporu multitaskingu. Je najnovšou ukážkou zamerania mobilnej divízie spoločnosti Samsung na neustále inovácie výrobkov, aby nezaostávali za meniacimi sa záujmami spotrebiteľov,“ uviedol JK Shin, generálny riaditeľ a prezident divízie IT & Mobile spoločnosti Samsung Electronics. „Galaxy Note 10.1 (edícia 2014) v sebe spája celú škálu funkcií, ktoré budú spotrebiteľov neustále prekvapovať, keď si uvedomia, nakoľko im zjednodušia a spríjemnia ich každodenný život.“

Nový tablet Galaxy Note 10.1 nadväzuje na vedúce postavenie v oblasti pokročilej produktivity a kreativity, ktoré si vydobyl pôvodný Samsung Galaxy Note 10.1. Okrem toho získalo toto zariadenie tiež nový dizajn v podobe elegantného, ľahkého a tenkého rámika, vďaka čomu je tablet moderný i prenosný.

Samsung_Galaxy_Note_10.1_2014_05

Bohatšie možnosti zobrazenia, vylepšený multitasking

Veľká, jasná obrazovka má oproti pôvodnému tabletu Galaxy Note 10.1 štvornásobnú hustotu pixelov, takže ponúka vynikajúci zážitok zo sledovania obsahu. Užívateľské riešenie na spôsob časopisu umožňuje zorganizovať si na jednoduchom paneli svoje obľúbené zdroje, či už sa pozeráte na video alebo čítate časopisy či e-knihy. Nové rysy dizajnu, ako napr. zadný kryt s plastickým reliéfom, vyvolávajú pocit elegancie a exkluzivity.

Veľkosť obrazovky tohto tabletu tiež umožňuje lepšie využiť možnosti multitaskingu. Používatelia môžu pomocou nástroja Multi Window spustiť rôzne inštancie rovnakej aplikácii a pomocou vylepšeného pera S Pen môžu medzi jednotlivými oknami presúvať obsah. S funkciou Pen Window je možné jednoducho nakresliť na obrazovku okno akejkoľvek veľkosti a okamžite v tomto okne spustiť zvolenú aplikáciu, napr. YouTube alebo kalkulačku.

Samsung_Galaxy_Note_10.1_2014_06

Vylepšené pero S Pen a funkcia S Note

Zdokonalené pero S Pen integrované do Galaxy Note 10.1 má rýchlejšiu odozvu. Ponúka rad zlepšení umožňujúcich efektívnejšie vykonávať každodenné činnosti a súčasne tvorivejšie možnosti, ako do tabletu zadávať informácie. Tablet tiež ponúka aktualizované funkcie pera S Pen známe z Galaxy Note 3, medzi ktoré patrí Action Memo, Scrapbook, Screen Write a S Finder. V kombinácii s veľkou obrazovkou tabletu prinášajú tieto vylepšené funkcie príležitosti k tvoreniu.

Používatelia môžu vďaka novým funkciám Scrapbook jednoducho pomocou pera S Pen označiť zaujímavý obsah a roztriediť si ho do individuálnych „zošitov“ – tu vytvorí zoznam bodov na diskusiu pre budúci pracovný rozhovor, nákupný zoznam, projekt renovácie domácnosti či zoznam priateľov.

Funkcia S Note bola inovovaná a ponúka teraz intuitívnejšie a užívateľsky príjemnejšie rozhranie. Majitelia tak získavajú prístup k súborom s poznámkami a zápisníkom, ale vďaka možnosti využiť pero S Pen si môžu robiť tiež ručne písané poznámky. Pomocou funkcie Easy Chart je následne možné ručne načrtnuté vizualizácie dát okamžite previesť do bežných tabuliek a grafov.

Samsung_Galaxy_Note_10.1_2014_03

Nástroj pre viac zábavy a kreativitu

Nový tablet Samsung Galaxy Note 10.1 ponúkne rozmanitý obsah poskytovaný partnermi spoločnosti Samsung, ktoré dopĺňajú vlastnosti tohto zariadenia v oblasti zábavy, produktivity a kreativity. Používateľ tak na jednom mieste nájde všetko, čo by si mohol priať: špičkové partnerské aplikácie aj bezplatné členstvo a služby.

  • Samsung Content Gifts obsahuje informácie z popredných informačných zdrojov, ako je Bloomberg, BusinessWeek+ a New York Times.
  • Autodesk Sketchbook určený pre maľovanie a skicovanie, či inovovaná verzia sociálnej siete Twitter v optimalizovanej podobe pre tento tablet a ešte oveľa viac.
  • Widget Samsung Apps, ktorý používateľa navedie k ďalšiemu prínosnému obsahu poskytovanému spoločnosťou Samsung. Tento widget sa nachádza na domovskej obrazovke a obsahuje oddiel „Špeciálna ponuka pre Galaxy“, kde bude pre používateľov v danej krajine zvýraznený jedinečný obsah.

Samsung_Galaxy_Note_10.1_2014_04

Samsung Knox, komplexné mobilné zabezpečenie pre používateľov aj podniky

Nový tablet Galaxy Note 10.1 je vybavený zdokonalenou ochranou súkromných informácií a ochranou prístroja pred krádežou, ktoré zaisťuje nástroj Samsung Knox. Umožňuje spúšťať a ukladať aplikácie pracujúce s citlivými dátami a ukladať citlivé dáta do chráneného prostredia, v ktorom sú tieto aplikácie spúšťané (tzv. „kontajner“). Bezpečnosť dát uložených v tomto kontajneri je posilnená ochranou zabezpečovanou nástrojom Samsung Knox na systémovej úrovni, takže uložený obsah je chránený pred malwarom a phishingovými útokmi i pred pokusmi o prelomenie v prípade, že dôjde k strate alebo krádeži prístroja. V kontajneri je tak možné mať uložené napr. dôležité osobné fotografie alebo videonahrávky bez obavy, že by kvôli hackerskému útoku mohlo dôjsť k úniku údajov.

Používatelia si tiež môžu zvoliť možnosť ukladať podnikové aplikácie a dáta, ako sú firemné e-maily, kontakty a kalendár, čo umožní oddeleniu IT spravovať príslušný kontajner prostredníctvom serveru EAS (Exchange ActiveSync Server). Vďaka týmto funkciám sa Galaxy Note 10.1 stáva ideálnym zariadením, ktoré je možné používať na osobné potreby aj v práci (BYOD).

Tablet Samsung Galaxy Note 10.1 (edícia 2014) sa bude ponúkať vo verziách líšiacich sa podporou konektivity: iba WiFi, WiFi a 3G, WiFi a LTE, k dispozícii budú verzie s internou pamäťou s veľkosťou 16/32/64GB a so slotom pre pamäťovú kartu micro SD.

Tablet Galaxy Note 10.1 (edícia 2014) bude celosvetovo k dispozícii v dvoch farebných variantoch – čiernej Jet Black a bielej Classic White – a na trh bude uvedený v treťom štvrťroku 2013. Galaxy Note 10.1 (edícia 2014) bude vystavený od 6. do 11. septembra 2013 na veľtrhu IFA 2013 v stánku spoločnosti Samsung č. 20.

Samsung_Galaxy_Note_10.1_2014_01

Špecifikácie výrobku Galaxy Note 10.1 (edícia 2014)

Kategória Špecifikácie
Sieť LTE : LTE CAT4 800/850/900/1800/2100/2600HSPA+ 42Mbps 850/900/1900/2100, HSUPA 5,76 Mbps3G : HSPA+ 21Mbps 850/900/1900/2100 , HSUPA 5,76 Mbps
Procesor 3G / WiFi: 1,9GHz osemjadrový procesorLTE: 2,3GHz štvorjadrový procesorVýber aplikačného procesoru sa bude na jednotlivých trhoch líšiť.
Displej 10,1-palcový Super clear LCD s rozlíšením 2560 X 1600 (WQXGA)
OS Android 4.3 (Jellybean)
Fotoaparát Hlavný (vzadu): 8-megapixelový s BSI senzorom, s automatickým zaostrovaním a LED bleskom, nulová oneskorenie uzávierkyVedľajší (vpredu): 2-megapixelový s BSI senzorom
Video – Kodek: H.264, MPEG-4, H.263, VC-1, WMV7, WMV8,Sorenson Spark, MP43, VP8, HEVC- 1080p plné HD rozlíšenie videa pri 60 fps
Audio – Kodek: MP3, AAC/AAC+/eAAC+, WMA, FLAC*, AMR-NB/WB, Vorbis,WAV**podpora Ultra High Quality Audio (~ 192 kHz, 24 bitov)- 3,5mm výstup pre slúchadlá, stereo reproduktory
Funkcie optimalizované pre pero S Pen – S Pen Experience- S Note (Easy Chart), S Planner- Air Command: Action Memo, Scrapbook, Screen Write, S Finder, Pen Window- Direct Pen Input
Služby a ďalšie funkcie Samsung Apps
Samsung Kies/Samsung Kies Air
Samsung TouchWiz/My Magazine
Samsung Hub- Video (Preload)- Knihy/Hry/Učenie/Hudba (Stub)
ChatOn: mobilná komunikačná služba
Samsung WatchON, Samsung Link, Group Play
Samsung KNOX
Bloomberg Businessweek+, New York Times
SketchBook for GALAXY, Filpboard, TripAdvisor, Dropbox, Twitter
Mobilné služby Google Chrome, Search, Gmail, Google+, Maps, Play BooksPlay Movies, Play Music, Play Store, HangoutsVoice Search, YouTube, Google Settings, Play Games, Messenger
Konektivita Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac (2.4 & 5 GHz), Wi-Fi Direct, AllShareCast, BT4.0, USB2.0
GPS GPS + GLONASS
Senzor Akcelerometer, gyroskop, geomagnetický, RGB
Pamäť 3GB RAM, 16/32/64GB interná pamäťmicroSD (až 64 GB)
Rozmery 243,1 X 171,4 X 7,9 mm, 535 g (verzia s WiFi)
Batéria Štandardná batéria, Li-ion 8,220 mAh

Zdroj: Tlačová správa Samsung

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno