Domov Novinky Samsung Galaxy Gear – prielom vo svete mobilných technológií

Samsung Galaxy Gear – prielom vo svete mobilných technológií

Zdielať

Samsung_Galaxy_Gear_01 Spoločnosť Samsung predstavila Galaxy Gear, dokonalého spoločníka, ktorý do každodenného života ďalej integruje možnosti prístrojov Samsung Galaxy. Samsung Galaxy Gear je samostatné príslušenstvo, ktoré kombinuje inteligentnú konektivitu, na mieru šité technologické vlastnosti a štýlový dizajn.

Samsung predstavuje Galaxy Gear, náramkový doplnok, ktorý posilňuje slobodu mobilnej komunikácie a umocňuje schopnosti prístrojov Samsung Galaxy.

„Vedúce postavenie spoločnosti Samsung v oblasti inovácií inteligentných zariadení je odrazom nášho odhodlania načúvať zákazníkom, ktorí chcú, aby bol ich každodenný život jednoduchší a zábavnejší. Samsung Galaxy Gear integruje inteligentné technológie ešte hlbšie do každodenného života spotrebiteľov. Zbavuje používateľov potreby neustále kontrolovať ich inteligentné zariadenia. Pritom sú vďaka nemu neustále v kontakte. Samsung Galaxy Gear tak poskytuje niečo, čomu hovoríme „inteligentná sloboda“, ktorá umožňuje vybrať si ako, prečo, kedy a kde budú pripojení. Súčasne preklenuje priepasť medzi mobilným zariadením a svetom módy a tvorí skutočný módny doplnok,“ uvádza JK Shin, prezident a generálny riaditeľ divízie IT & Mobile spoločnosti Samsung Electronics.

Nová mobilná komunikačná sloboda

Samsung Galaxy Gear upozorňuje používateľa na prichádzajúcu komunikáciu v zariadení Samsung Galaxy, nech sa jedná napríklad o hovor, textové správy, e-maily a upozornenia, dokonca ponúka náhľad týchto správ a dáva používateľovi možnosť tieto správy diskrétne prijať alebo ignorovať. Ak prichádzajúca komunikácia vyžaduje viac než len letmý pohľad, môže používateľ zariadenie Samsung Galaxy jednoducho vziať a funkcia Smart Relay okamžite zobrazí celý obsah na obrazovke.

Hlasové funkcie

Vstavaný reproduktor umožňuje používateľom uskutočňovať hovory priamo z Galaxy Gear. Napríklad aj keď odchádzate z obchodu s rukami plnými nákupných tašiek, môžete uskutočniť hovor tak, že budete hovoriť do Galaxy Gear bez toho, aby ste sa dotkli obrazovky. Na Galaxy Gear je dokonca možné pomocou funkcie S Voice písať správy, vytvárať nové záznamy v kalendári, nastavovať upozornenia a sledovať predpoveď počasia.

Samsung_Galaxy_Gear_02

Zachyťte každodenný život

Okrem toho, že Samsung Galaxy Gear umožňuje inteligentné ovládanie zariadenia, obsahuje tiež niekoľko funkcií, ktoré pomáhajú používateľom jednoducho zachytiť významné životné okamihy, ktoré by inak prepásli. Pomocou funkcie Memographer, čo je vlastne 1,9-megapixelový fotoaparát, je možné robiť fotografie i videonahrávky a vytvárať tak rýchle vizuálne záznamy dôležitých informácií alebo udalostí zo svojho každodenného života a tiež ich zdieľať na sociálnych sieťach. Koncepciu rýchleho záznamu ešte rozširuje funkcia Voice Memo, ktorá používateľom umožňuje zachytiť dôležité myšlienky a rozhovory do GALAXY Gear na svojom zápästí a uložiť tieto hlasové záznamy vo svojich zariadeniach Samsung Galaxy do textovej podoby.

Rastúci zoznam ovládacích prvkov pre obľúbené funkcie

S Galaxy Gear získavajú používatelia celý rad obľúbených funkcií, ktoré ďalej zvyšujú prínos tohto nového príslušenstva.

  • Nové bezpečnostné vylepšenie Auto Lock automaticky zabezpečí obrazovku príslušného smartfónu, kedykoľvek je Galaxy Gear od telefónu vzdialený viac ako 1,5 m. Ihneď, ako sú spárované zariadenia zase blízko seba, opäť smartfón odomkne.
  • Funkcia Find My Device pomáha používateľom lokalizovať ich inteligentné zariadenie v prípade, že ho nie je možné nájsť a to tak, že vydá zvukový signál, rozsvieti sa a začne vibrovať.
  • Pomocou Samsung Galaxy Gear môžu používatelia ovládať hudbu prehrávanú na zariadení Samsung Galaxy. Rovnako ako tradičné hudobné prehrávače je možné prezerať, prehrávať a zastavovať skladby, a to dokonca aj keď zariadenie Samsung Galaxy nie je práve na dosah.
  • Samsung Galaxy Gear tiež funguje ako krokomer prostredníctvom zdokonalených integrovaných snímačov. Táto funkcia používateľa systematicky a automaticky monitoruje, aby mohol sledovať kľúčové osobné údaje, ako je množstvo spálených kalórií, počet krokov či prejdená vzdialenosť.

Samsung_Galaxy_Gear_03 Samsung_Galaxy_Gear_05

Samostatné hodinky aj módny doplnok

Samsung Galaxy Gear je stelesnením nenápadnej elegancie. Jeho prepracovaný dizajn s kvalitnou povrchovou úpravou vyvoláva predstavu luxusného šperku, napriek tomu je ale dosť decentný, takže sa hodí k akémukoľvek oblečeniu. Zaoblený splývavý tvar sa ovíja okolo ruky, začleňuje sa do osobného prostredia používateľa a za všetkých okolností mu zaisťuje komfort. Galaxy Gear slúži tiež ako náramkové hodinky a ponúka niekoľko variantov vzhľadu, ktoré dávajú používateľom možnosť upraviť si ich podobu podľa svojho želania. Predinštalovaných bude 10 rôznych typov hodín a ďalšie budú k dispozícii na stiahnutie cez obchod Samsung Apps. Pri uvedení na trh bude Galaxy Gear k dispozícii v šiestich farebných verziách, z ktorých môžu zákazníci vyberať: Jet Black, Mocha Gray, Wild Orange, Oatmeal Beige, Rose Gold a Lime Green.

Samsung Galaxy Gear bude uvádzaný na trh spolu s Galaxy Note 3 od 25. septembra 2013 vo viac ako 140 krajinách celého sveta. Samsung Galaxy Gear bude od 6. do 11. septembra 2013 vystavený na veľtrhu IFA 2013 v stánku spoločnosti Samsung č. 20.

Samsung Galaxy Gear – technické špecifikácie výrobku

Procesor 800MHz procesor
Displej 1,63 palcový (41,4 mm) Super AMOLED (320 x 320)
Fotoaparát 1,9MPx snímač BSI, fotoaparát s automatickým zaostrovaním/zvuk a obraz
Video Kodek: H.264Formát: MP4HD(720p) prehrávanie a záznam
Audio Kodek: AACFormát: M4A
Obsiahnuté  aplikácie Atooma je kontextovo uvedomelá horizontálna inteligentná platforma, vďaka ktorej je GALAXY Gear inteligentnejšie.
Banjo vám umožňuje vidieť, čo sa práve teraz deje kdekoľvek na svete.
Aplikácia Evernote vám pomôže jednoduchšie si zapamätať najrôznejšie veci tým, že dokáže rýchlo urobiť fotografie, zachytiť spomienky a preniesť dôležité pripomienky priamo do GALAXY Gear.
Glympse umožňuje ľuďom jednoducho zdieľať ich polohu, dočasne i v reálnom čase, a umožňuje príjemcom sledovať ich pohyb na dynamickej mape.
Aplikácia eBay vám umožní robiť všetky transakcie na eBay v reálnom čase.
Line je globálna komunikačná služba, ktorá je k dispozícii vo viac než 230 krajinách sveta.
MyFitnessPal sleduje vašu výživu a fyzickú aktivitu a umožní vám dosiahnuť ciele v oblasti zdravia a telesnej kondície.
Path je osobná sieť, ktorej zmyslom je sprostredkovať vám bližší kontakt s priateľmi a rodinou.
Pocket, najpoužívanejší spôsob ukladania webového obsahu pre neskoršie prezeranie na akomkoľvek zariadení, prináša na GALAXY Gear možnosť prevodu textu na reč.
RunKeeper je osobný tréner vo vrecku, ktorý vám pomáha sledovať vaše behanie, stanovovať si ciele a udržať si motiváciu.
TripIt od spoločnosti Concur zjednodušuje plánovanie ciest na jednom mieste.
Vivino Wine Scanner vám umožní vyfotografovať akékoľvek víno a okamžite sa o ňom dozvedieť všetky informácie.
Služby Samsung Obchod Samsung Apps
ChatON: mobilné komunikačné služby
Ďalšie funkcie Smart Relay, S Voice, Memographer, Voice Memo
Auto Lock, Find My Device, Media Controller, krokomer, stopky, časovač
Pomoc v núdzi: V prípade núdze stlačte trikrát na dlhší čas tlačidlo pre zapnutie prístroja a uloženej kontaktnej osobe následne bude zaslaná správa s informáciami o polohe používateľa.
2 mikrofóny (odstránenie šumu), 1 reproduktor
Konektivita Bluetooth v 4.0 + BLE
Senzory Akcelerometer, gyroskop
Pamäť 4 GB interná pamäť + 512 MB (RAM)
Rozmery 36,8 x 56,6 x 11,1 mm, 73,8 g
Batéria Štandardná batérie, Li-ion 315 mAh

Zdroj: Tlačová správa Samsung

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno