Domov Novinky Samsung Galaxy Camera 2 predstavený

Samsung Galaxy Camera 2 predstavený

Zdielať

Samsung-Galaxy-CAmera-2Na veľtrhu spotrebnej elektroniky CES 2014 v Las Vegas predstavil Samsung aj Galaxy Camera 2, nástupcu úspešného a mnohokrát oceňovaného modelu Samsung Galaxy Camera. 

Druhá generácia v sebe spája špičkovú technológiu fotoaparátu s možnosťou okamžitého zdieľania fotografií. Fotoaparát je vybavený  štvorjadrovým procesorom taktovaný na 1,6 GHz, čo umožňuje rýchlejšiu a jednoduchšiu prácu – od robenia snímok, cez ich editáciu až po zdieľanie s priateľmi či rodinou. Nízka hmotnosť a retro dizajn fotoaparátu Galaxy Camera 2 sú ideálnou voľbou pre fotografov, ktorí nechcú obetovať štýl na úkor technológií.

„Spotrebitelia si veľmi obľúbili fotoaparát Samsung Galaxy Camera a jeho nástupca bol navrhnutý tak, aby súčasný model predstihol v mnohých ohľadoch, najmä prepracovanými funkciami,“ hovorí Myoung Sup Han, výkonný viceprezident a vedúci Divízie fotoaparátov spoločnosti Samsung Electronics. „Nový fotoaparát Samsung Galaxy Camera 2 je vysoko výkonný a každému používateľovi umožní vytvárať fotografie výnimočnej kvality. Bol navrhnutý pre všetkých fanúšikov fotografovania, ktorí chcú zachytávať okamihy každodenného života a mať možnosť podeliť sa o ne so svojimi blízkymi.“

Samsung-Galaxy-CAmera-2-2

Samsung Galaxy Camera 2 robí zábery výnimočnej kvality. Jeho super jasný 16 Mpix snímač CMOS BSI vytvára živý obraz, ktorý je zároveň veľmi ostrý a bohatý na farby, čo zachyteným snímkam zaisťuje dokonalý jas. Samsung Galaxy Camera 2 sa vyznačuje ultra vysokou rýchlosťou a to predovšetkým vďaka upgradu procesora na štvorjadrový procesor taktovaný na 1,6 GHz, ktorý podporuje 2 GB RAM. Interná pamäť je prepojená s cloudovým úložiskom Dropbox, ktorý vďaka exkluzívnej ponuke poskytuje používateľom 50 GB voľného priestoru po dobu dvoch rokov, takže sa fotografi už nemusia obávať nedostatku pamäte.

Zdieľanie spravených fotografií na Samsung Galaxy Camera 2 sa stáva veľmi jednoduchým vďaka pokročilým Wi-Fi a NFC technológiám. Fotoaparát je vybavený novou funkciou „Tag&Go“, ktorá uľahčuje prepojenie Galaxy Camera 2 s ďalšími inteligentnými telefónmi a zariadeniami, ktoré sú vybavené NFC technológiou. Galaxy Camera 2 disponuje 121,2 mm (4,8″) HD super jasným dotykovým LCD displejom. Vďaka funkcii Smart Mode si používatelia môžu vybrať z 28 prednastavených režimov fotografovania, ktoré dodávajú fotografiám profesionálny alebo tvorivý vzhľad. Tým, ktorí si nie sú istí, ktorý režim fotografovania si chcú vybrať, funkcia Smart Mode navrhne ten najvhodnejší vzhľadom na nasnímaný obrázok.

Samsung-Galaxy-CAmera-2-3

Aj videá môžu byť spestrené o unikátne efekty vďaka funkciám ako napr. Multi Motion Video, ktorá umožňuje nastaviť rýchlosť snímania a vytvorí tak zrýchlené alebo spomalené zábery. Filmy môžu byť zachytené až osemkrát pomalšie a naopak až osemkrát rýchlejšie, než je bežné, a toto ozvláštnenie vlastných diel si používatelia môžu užívať znovu a znovu.

Galaxy Camera 2 produktové špecifikácie:

Obrazový snímač 16,3 Mpix 1/2.3″ BSI CMOS
Objektív Objektív s 21-násobným zoomom, 23 mm širokouhlý, F2.8(W) ~ 5.9(T)
IS OIS
Displej 121,2 mm (4,8 palcový), HD Super Clear dotykový LCD displej
ISO Auto, 100, 200, 400, 800, 1600, 3200
AP 1, 6GHz štvorjadrový procesor
Operačný systém Android 4.3 (Jelly Bean)
Pamäť 8 GB interná pamäť (užívateľská pamäť približne 2,8 GB)+microSD slot (rozšíriteľné do 64 GB)2 GB RAM* Užívateľská pamäť môže byť nižšia než celková pamäť z dôvodu systémových súborov. Užívateľská pamäť sa môže líšiť podľa regiónu, distribútora a podporovaného jazyka a môže sa zmeniť po upgrade softvéru.
Obraz JPEG formát16M, P14M, 12M Wide, 10M, 10MP, 9.2M Wide, 5M, 3M, 2M Wide, 1M
Video MP4 (Video: MPEG4, AVC/H.264, Audio: AAC)Full HD 1920×1080 /30fps, 1280×720 /60fps, 1280×720 /30fps, 640×480 /60fps,640×480(30fps), 320×240(30fps)Multi Motion Video 768 x 512 (WVGA, x1/8, x1/4, x1/2, x2, x4, x8) /120fps
Audio Formát: AVI, MP4/3GP, WMV, FLV, MKV, WEBM
Funkcie s pridanou hodnotou Smart Mode: 28 módov (Smart mode suggest, Beauty face, Best Photo, Selfie Alarm, Continuous shot, Best face, Color bracket, Kids shot, Landscape, Dawn, Snow, Macro, Food, Party/Indoor, Action freeze, Rich tone (HDR), Panorama, Waterfall, Animated photo, Drama, Eraser, Sound&Shot, Interval, Silhouette, Sunset, Night, Fireworks, Light trace)
Vstavaný Pop-up Xenon blesk
Samsung Link, Samsung ChatON
Story Album, Xtremera, Paper Artist
S Voice
Group Play:  Share Music(MP3), Share Picture(JPEG, GIF), Share Document(PDF, PPT), Play Games
Google Mobile služby Google Search, Google Maps, Gmail, Google Plus , Google Hangouts,Google Play Store, YouTube, Google Plus Photos, Google Chrome, Google Play Books,Google Play Movies & TV, Google Play Music, Google Play Games,Google Newsstand, Google Setting 

Poznámka – dostupnosť sa môže líšiť v závislosti na regióne.

Konektivita WiFi a/b/g/n, WiFi HT40GPS/GLONASSBluetooth 4.0NFC
Senzory Snímač zrýchlenia, geomagnetický snímač, gyrosnímač, gyrosnímač (pre optickú stabilizáciu obrazu)
Bundle Software Samsung Kies (Windows & Mac)
Fyzické špecifikácie 132,5 x 71,2 x 19,3 mm, 283 g
Batéria Li-on 2000 mAh

Zdroj: Tlačová správa Samsung

Zdielať
Predchádzajúci článokHuawei predstavil nový smartfón Ascend Mate2 4G
Nasledujúci článokEpson Moverio BT-200: chytré okuliare ukážu 8m obraz
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno