Domov Novinky Samsung Food ShowCase – nové pojatie chladenia

Samsung Food ShowCase – nové pojatie chladenia

Zdielať

Samsung_Food_ShowCase_01Spoločnosť Samsung dnes predstavila na veľtrhu IFA 2013 novú chladničku typu side-by-side s názvom Samsung Food ShowCase. Jej inovatívny dizajn dômyselne delí potraviny podľa doby skladovania.Časť v podobe vitríny ShowCase pre okamžitý prístup k často používaným potravinám a vnútorná časť InnerCase pre potraviny vyžadujúce dlhšiu dobu skladovania. Nová chladnička Samsung sa vyznačuje inovatívnym dizajnom v podobe vitríny a vnútornými priehradkami, vďaka ktorým je ukladanie potravín rýchle a jednoduché.

„Všimli sme si rastúce požiadavky používateľov, ktorí chcú rýchly prístup k potravinám bez toho, aby museli tráviť veľa času ich hľadaním pri otvorených dverách. Chladnička Samsung Food ShowCase prináša perfektné riešenie pre každého člena rodiny a spája pritom požiadavky životného štýlu používateľov, techniku ​​a inovatívny dizajn,“ povedal Boo-Keun Yoon, President & CEO Consumer Electronics v Samsung Electronics Co., Ltd.

Vitrína ShowCase pre často používané potraviny

Vitrína ShowCase otvára iba externé dvere novej chladničky Samsung Food ShowCase. Je vybavená kovovými chladiacimi dverami, ktoré efektívne udržujú chladný vzduch vo vnútri. Po jej otvorení môžu používatelia nájsť, čo hľadajú v priebehu okamihu. Podľa potreby je do nej možné umiestniť šesť variabilných priehradiek – na syry, omáčky, nápoje, desiaty, jedlo pre deti a tzv. multipriehradku. Vitrína je tak rozdelená do troch zón, ktoré zefektívňujú organizáciu potravín a uľahčujú ich hľadanie:

  • Zóna pre varenie (horná časť) – priehradka na syry a na omáčky
  • Rodinná zóna (prostredná časť) – priehradka na nápoje a na desiaty
  • Detská zóna (spodná časť) – priehradka na jedlo pre deti a multipriehradka

Priehradka na jedlo pre deti je umiestnená v spodnej časti ShowCase vitríny, čím umožňuje ľahký prístup k jedlu deťom. Rovnako ako priehradka na desiaty je navyše vyberateľná, preto je možné ich umiestniť priamo na stôl a ešte viac zvýšiť funkčnosť.

Samsung_Food_ShowCase_02

Časť InnerCase na uchovávanie potravín

Vnútorná časť (InnerCase) chladničky Samsung je navrhnutá na uskladnenie potravín ako sú ovocie, zelenina, mäso a ďalšie. Na rozdiel od bežných chladničiek s jedným chladiacim systémom oddeľuje inovatívne Twin Cooling Plus System spoločnosti Samsung prúdenie vzduchu zvlášť z chladničky a mrazničky, čím umožňuje presnú kontrolu teploty a tým zlepšuje chladenie v oboch častiach. Chladiaca časť tak udržiava ovocie a zeleninu dlhšie čerstvé. Mraznička eliminuje negatívny efekt veľmi nízkych teplôt na potraviny a udržuje tak vysokú kvalitu zmrazeného jedla.

Nová chladnička Samsung Food ShowCase je ďalej vybavená technológiou Space Max. Ide o modernú izolačnú metódu umožňujúcu stenčenie stien chladničky. Výsledkom je väčší objem interiéru s udržaním rovnakých rozmerov exteriéru. K inovatívnemu dizajnu chladničky Samsung Food ShowCase prispievajú tiež elegantné kovové dvere.

Samsung_Food_ShowCase_03

Samsung Food ShowCase pracuje dômyselne

Pohon chladničky Samsung Food ShowCase zaisťuje digitálny invertorový kompresor, ktorý zdokonaľuje využitie energie a chladiace schopnosti. Automaticky nastavuje medzi piatimi rýchlosťami otáčok v závislosti na chladiacich požiadavkách. Či už na základe častého otvárania dverí, vloženia horúceho jedla do chladničky, či zmene vonkajšej teploty. Kompresor reaguje okamžite a zabezpečuje chladný vzduch, alebo naopak spomalí, aby zabránil zbytočnej spotrebe energie. Digitálny invertorový kompresor dokonca ako jediný pracuje na tichší a nižší výkon v nočných hodinách.

Chladnička Samsung Food ShowCase bude dostupná na slovenskom trhu počas budúceho roka. Cena zatiaľ nebola stanovená.

Zdroj: Tlačová správa Samsung

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno