Domov Novinky Samsung dosiahol rekordný zisk

Samsung dosiahol rekordný zisk

Zdielať

samsung logoJuhokórejská spoločnosť Samsung dosiahla v tretom kvartáli svoje ziskové maximum. Zisk vzrástol o 26% na 10,2 bil. juhokórejských wonov (KRW).

Tento zisk sa predovšetkým dostavil za priaznivé výsledky na trhu s čipmi. V tomto segmente sa zisk zvýšil na 2,06 bil. KRW. Je to za posledné tri roky najväčší zisk. V mobilnom segmente prišla spoločnosti zisk vo výške 6,7 bil. KRW.

Na Slovensku pôsobí spoločnosť Samsung prostredníctvom šiestich spoločnosti a dvoch závodoch. Prvým je od roku 2002  závod v Galante Samsung Electronics Slovakia, ktorá sa zaoberá výrobou LCD televízorov a monitorov. Je to najväčší závod spoločnosti Samsung v Európe. Druhým je závod vo Voderadoch Samsung Display Slovakia, ktorá sa zaoberá výrobou LCD modulov. Tieto závody doplňujú ďalšie spoločnosti , ktoré sa zaoberajú logistikou a obchodom.

(1€=1 465,34 KRW)

Zdroj: Android Central, The Verge

Zdielať
Predchádzajúci článokASUS FonePad 7 prichádza s procesorom Intel Atom
Nasledujúci článokRecenzia: Logitech Wireless Keyboard K360
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno