Domov Novinky Samsung a HTC sú v 3DMarku zablokované

Samsung a HTC sú v 3DMarku zablokované

Zdielať

3DMarkTak a je to tu. V syntetických testoch výkonu podvádza viacero výrobcov a zdalo sa, že tvorcovia softvéru to nechajú bez povšimnutia. Opak je však pravdou.

Tvorcovia 3DMarku práve zasiahli do výsledkových listín a vymazali zariadenia ako HTC One, One Mini a Samsung Galaxy Note 3! Výsledky benchmarkov sú pre výrobcov hardvéru dôležitým zdrojom pre marketingové účely a nie je tak žiadnym prekvapením, že vyrazili bodom tak trochu naproti.

V rámci počítačov sa na túto tému dlho diskutovalo ohľadom grafických kariet, kedy stačilo premenovať exe súbor benchmarku a v tu chvíľu ste získali celkom iné výsledky. Jediný dôvod, prečo Futuremark objavil kód bol ten, že zariadenia, ktoré mali presne rovnaký hardvér ako Samsung a HTC mali stále menšie výsledky než ich konkurenti.

Samsung a HTC ban

Prezident Futuremark povedal: “Ľudia sa spoliehajú na meranie Futuremark, ktoré vyrába presné a neskreslené výsledky. To je dôvod, prečo máme jasné pravidlá pre výrobcov hardvéru a softvérových vývojárov, ktoré určujú, ako platforma môže komunikovať s našim porovnávacím softvérom” 

Zdroj: Wccftech

Zdielať
Predchádzajúci článokBBM bude predinštalovaný na niektorých telefónoch Android
Nasledujúci článokRazer predstavil sériu Evil Genius
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno