Domov Novinky Router ZyXEL WAH7706 – spoločník pre mobilné pripojenie

Router ZyXEL WAH7706 – spoločník pre mobilné pripojenie

Zdielať

Trvalé pripojenie počas zahraničných ciest je teraz vďaka prenosnému LTE routeru ZyXEL WAH7706 omnoho jednoduchšie. Router má hmotnosť iba 125 gramov vrátane batérie a podporuje 2G, 3G, 4G (LTE CAT6) a dvojpásmovú Wi-Fi (IEEE 802.11ac) mobilnú komunikáciu, čím sa z hľadiska pokrytia radí medzi špičku na trhu.

ZyXEL WAH7706 01Pretože funguje tiež ako osobný hotspot schopný súčasne podporovať 32 Wi-Fi zariadenia, router rýchle Wi-Fi pripojenie poskytuje aj spolucestujúcim. Vďaka podpore viacerých pásiem (konkrétne LTE 3, 7, 8, 20, 28, 38) a dôrazu na najpodporovanejšie pásma LTE prináša router lepšie pokrytie vo väčšine krajín sveta. To naviac znamená, že používatelia môžu na zahraničných cestách zostať bezdrôtovo pripojení bez ohľadu na mobilné služby ponúkané v dotyčnej krajine.

Veľký problém pre používateľov doposiaľ predstavovala rýchlosť prenosu dát v zahraničí. LTE prenosný router tento nedostatok spoľahlivo rieši podporou agregácie nosičov. Router tak dokáže z rôznych frekvenčných pásiem využívať viac spektier a tým zvýšiť celkovú šírku prenosového pásma. Výsledkom je podstatne vyššia rýchlosť prenosu dát dosahujúca až 300 Mbps. Konštrukcia typu „plug and play“ umožňuje rýchle a jednoduché pripojenie k internetu cez LTE, ktoré nevyžaduje žiadnu odbornú konfiguráciu.

ZyXEL WAH7706 02

Ďalším problémom na cestách bývala výdrž batérie. Prenosný router za účelom vyššej energetickej účinnosti podporuje rýchle prepínanie medzi Wi-Fi pásmami 2,4 a 5 GHz a naviac disponuje režimom úspory energie. A vďaka nižšej spotrebe sa router v priebehu prevádzky menej zahrieva, čo sa pozitívne prejavuje na jeho životnosti. Router je vybavený vymeniteľnou 2800 mAh lithium-polymerovou batériou, ktorá vydrží až 10 hodín prevádzky. V prípade jej vybitia stačí batériu jednoducho vymeniť.

Zdroj: TS

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno