Domov Novinky Router TP-Link Archer C2600 oficiálne predstavený

Router TP-Link Archer C2600 oficiálne predstavený

Zdielať

Spoločnosť TP-Link predstavuje na slovenskom trhu extrémne rýchly bezdrôtový router Archer C2600. Nové zariadenie pracuje s moderným štandardom 802.11ac a podporuje technológiu Multi-User MIMO, ktorá umožňuje plnou rýchlosťou obsluhovať viac mobilných zariadení zároveň.

Archer C2600_01

Vďaka tomu dokáže router zaistiť hladký priebeh aj u veľmi náročných úloh vrátane streamovania videa v rozlíšení 4K alebo hrania najmodernejších online hier. Router využíva technológiu 4-Stream, ktorá umožňuje dosahovať najvyšších technicky možných rýchlostí bezdrôtového štandardu 802.11ac, teda 800 Mbps v pásme 2,4 GHz a 1733 Mbps v pásme 5 GHz.

Archer C2600_02

K vysokému výkonu routeru prispievajú aj štyri externé antény s výkonovými zosilňovačmi a technológiou tvarovania signálu (beamforming). Vďaka vyššie uvedeným parametrom dosahuje Archer C2600 vysokú rýchlosť bezdrôtového pripojenia aj na veľkú vzdialenosť. O rýchle spracovanie dát sa stará dvojjadrový procesor s taktom 1,4 GHz.

Archer C2600_03

Router dokáže vytvoriť nie len vysokorýchlostnú bezdrôtovú sieť, ale aj rýchlu miestnu metalickú sieť. Gigabitové WAN a LAN ponúka rýchlosť až desaťkrát väčšiu než dnes najrozšírenejšie 100 Mbps ethernetové siete. Dva rýchle porty USB 3.0 umožňujú lokálne zdieľať napríklad tlačiareň a úložisko dát, pričom port štandardu USB 3.0 ponúka až 10× rýchlejšie pripojenie než USB 2.0. K dátovému úložisku je navyše možné pristupovať aj cez vstavaný FTP server.

Archer C2600_04

Úvodné nastavenie a sprevádzkovanie routeru trvá len niekoľko minút vďaka prehľadnému webovému rozhraniu a aplikácii Tether. Tá umožňuje tiež spravovať celú sieť z ľubovoľného zariadenia so systémom Android alebo iOS, vrátane nastavenia rodičovskej kontroly alebo vyhradenej siete pre hostí.

Archer C2600_05

Router zaujme nie len špičkovým výkonom, ale aj dizajnom. Vďaka svojim čistým líniám a kvalitnému materiálovému spracovaniu sa môže stať vkusným doplnkom akejkoľvek modernej domácnosti. LED indikátory na čelnom paneli je možné navyše vypnúť, takže neruší v noci svetlom napríklad v spálni alebo spoločných priestoroch. Smerovač TP-Link Archer C2600 je už k dispozícii za odporúčanú koncovú cenu 240 eur.

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu TP-Link Archer C2600 poskytuje server Heureka.sk

Zdroj: TS

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno