Domov Nezaradené Repasovaná technika je čoraz vyhľadávanejšia

Repasovaná technika je čoraz vyhľadávanejšia

Zdielať

Od použitých zariadení mnohí nemajú priveľké očakávania. Do veľkej miery za to môžu najmä inzeráty, kde nemáte záruku bezpečného chodu a toho, ako s týmto modelom jeho vlastník narábal.

Na výber však máte aj tie repasované typy, pričom poznáte ich aktuálny stav aj históriu. Presne tak viete, čo si kupujete, a to len potvrdzuje, že aj s použitým modelom získate kvalitu. Rozbiehate si firmu a zháňate všetko, čo k tomu patrí? Zoznam s položkami sa vám neustále predlžuje a každá jedna možnosť, ako niečo na týchto nákladoch ušetriť, je viac ako vítaná. Jedným z riešení, ktoré vám ušetrí značné financie je voľba použitej výpočtovej techniky. Tá repasovaná sa od inzerátov ale líši, poďme sa pozrieť, aké benefity jej kúpou získate.

Pri inzeráte nielenže neviete, kto sa nachádza na druhej strane, ale nemáte ani záruku v samotnom zariadení. Jeho predajca vám môže nasľubovať čokoľvek, pravdu však zistíte až pri spustení a dlhšom používaní. Značná pomalosť, opotrebovanie či slabý výkon vám ukáže trpkú realitu, na ktorú doplatíte.

Ak sa rozhodnete pre repasované notebooky, za tie vám ručí predajca. Touto voľbou získate korektný prístup, vopred stanovené podmienky a kúpite si presne to, čo predajca vo svojom opise uvádza. Nielenže budete mať garanciu férového jednania, touto kúpou získate aj záruku. Nič z toho nemáte pri inzeráte zaručené.

To, čo získate kúpou z inzerátu, je veľmi otázne a riziko je tu pomerne vysoké. Nikdy totiž neviete, ako s týmto notebookom narábal jeho predchodca a koľko hodín denne bol spustený. Na chyby a možné závady nemusíte natrafiť ihneď, pokojne sa môžu objaviť až časom. O jeho pôvodnom majiteľovi však už nemusíte ani počuť. Domáhať sa tak návratu financií nebude ani reálne.

Repasované počítače alebo notebooky sú v tomto prípade stávkou na istotu. Sú odolnejšie, trvácne a navyše prešli aj náročným testovaním a detailnou kontrolou. Ak teda hľadáte šetrnejšiu možnosť kúpy zariadenia, ktoré využijete na bežné kancelárske úkony, v tom prípade voľte spomedzi osvedčených predajcov s možnosťou záručnej lehoty a bezproblémového servisu.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno