Domov Počítače Recenzia: Seasonic Prime Ultra 850W Titanium

Recenzia: Seasonic Prime Ultra 850W Titanium

Zdielať

Spoločnosť Seasonic je známa vďaka počítačovým zdrojom, my sme otestovali 850W zdroj s najvyššou možnou účinnosťou na trhu – 80Plus Titanium, ktorá deklaruje účinnosť na úrovni 90-96%.

Keďže ide o prémiový model, určený je najmä pre tie najnáročnejšie zostavy. Použité sú kondenzátory z Japonska, ktoré patria medzi špičku. Dizajn je minimalistický, ladený je do čierno-striebornej farby. Kvalita spracovania je výborná, zdroj vyzerá robustne a myslíme si, že počas celej doby záruky nebudú pozorovateľné žiadne nedostatky, čo sa vonkajšku týka.

Testované zariadenie je plne modulárne, čo znamená, že všetky káble možno odpojiť a usporiadať podľa potreby používateľa, pričom tie nepotrebné stačí vložiť do vrecúška, v ktorom bol výrobok zabalený vo vnútri krabice. Modulárne konektory sú umiestnené v radoch tak, aby nedošlo k nesprávnemu zapojeniu a tiež aj konektory majú tvar pinov nastavený tak, že ich nemožno zapojiť opačne. Výhodou je veľa dostupných konektorov.

Rozhodne oceňujeme veľmi kompaktné rozmery zdroja – 150 mm, čo je voči podobným, konkurenčným modelom v tejto kategórii o celé dva centimetre menej a tie potom možno v skrinke využiť na lepšiu kabeláž. Chválime aj vnútorné usporiadanie komponentov zdroja za kvalitné spájkovanie, dostatočne široké cesty, kadiaľ môže ísť vysoký prúd a výber značkových kvalitných komponentov. Pri súčiastkach, ktoré môžu generovať viac tepla, je inštalovaný pasívny chladič a tie, pri ktorých sú možné akékoľvek vibrácie, sú zalepené lepidlom.

Zdroj má aj jeden 135 mm ventilátor, avšak na rozdiel od mnohých konkurentov sa točí iba vtedy, ak je teplota zariadenia vyššia ako 65 °C. Na test zdroja sme použili redakčnú zostavu pozostávajúcu z procesora AMD Ryzen 7 1700X (8C/16T, 3,4 – 3,8 GHz), ktorý bol počas testu pretaktovaný na 3,8 GHz a základnej dosky ASUS ROG Crosshair VI Hero X370 AMD AM4. Procesor je postavený na 14 nm výrobnom procese, má 95W TDP a vysoký výkon.

Výbavu dopĺňa grafická karta Gigabyte Geforce GTX 1080 G1 Gaming 8GB a operačná pamäť G.SKILL Trident Z 16GB 3200 MHz v kombinácii s Corsair Vengeance Red LED 16GB 3200 MHz. Ako systémový disk na operačný systém slúži Samsung 960 EVO M.2 NVMe 1TB, pričom celá zostava je vsadená do počítačovej skrinky Be quiet! Pure Base 600 Window Black.

Naša redakčná zostava pri maximálnej záťaži nevyužila zdroj na maximum, keďže pri 850W možno použiť dve grafické karty NVIDIA GeForce GTX 1080 (prípadne dve AMD Radeon RX 580). Nami nastavené podmienky pri maximálnej záťaži spotrebujú okolo 700W, takže rezerva predstavuje stále 150W. Azda najviac však koncového zákazníka a používateľa zaujíma účinnosť a hlučnosť.

Účinnosť testovaného zdroja je najvyššia možná, efektívnejšie modely ako 80 PLUS Titanium na trhu nie sú. Žiaľ, ku kvalite patrí aj vysoká cena, ktorá sa pohybuje na úrovni okolo 220 eur a to je azda jediná vec, ktorú pri testovanom zdroji kritizujeme. Po všetkých ostatných stránkach obstál testovaný produkt výborne, nás prekvapila nulová hlučnosť, kompaktné rozmery a tiež veľmi dlhá záruka od výrobu – dvanásť rokov je nadštandard, ostatní výrobcovia ponúkajú bežne tri až päť rokov, niektorí sedem. Ak hľadáte nekompromisný zdroj, Prime Ultra 850W Titanium (SSR-850TR) rozhodne odporúčame. Taktiež mu udeľujeme aj ocenenie TOP produkt.

Vďaka výborným prevádzkovým vlastnostiam udeľuje redakcia DigitalPortal.sk produktu Seasonic Prime Ultra 850W Titanium ocenenie TOP produktParametre a špecifikácie:

Rozmery: 170×150×86 mm
Hmotnosť: 1500 gramov
Účinnosť: 80 PLUS Titanium
Výkon: 850W
Veľkosť ventilátora: 135 mm
Modularita: plná

Hodnotenie: 95%

Plusy
+ Kvalitné konštrukčné spracovanie
+ Plná modularita celej kabeláže
+ Veľké množstvo konektorov
+ Kompaktné rozmery zdroja
+ Extrémne vysoká účinnosť
+ Robustná, kvalitná konštrukcia
+ Tichý chod aj pri záťaži zdroja

Mínusy
– Vysoko nastavená cena

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

( nie je dostupný )

Zapožičal: Seasonic

Seasonic Prime Ultra 850W Titanium

220,00 €
9.5

Celkové hodnotenie

9.5/10

Plusy

  • Kvalitné konštrukčné spracovanie
  • Plná modularita celej kabeláže
  • Veľké množstvo konektorov
  • Kompaktné rozmery zdroja
  • Extrémne vysoká účinnosť
  • Robustná, kvalitná konštrukcia
  • Tichý chod aj pri záťaži zdroja

Mínusy

  • Vysoko nastavená cena

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno