Domov Periférie Recenzia: SanDisk Extreme Portable SSD 250GB

Recenzia: SanDisk Extreme Portable SSD 250GB

Zdielať

Otestovali sme externý disk, ktorý používa rozhranie USB-C a zároveň si zachováva kompatibilitu s klasickým USB 3.0 portom. V predaji sú štyri verzie – 2TB, 1TB, 500GB a 250GB, pričom my sme testovali tú najmenšiu.

Je spracovaný z plastu, jeho činnosť však neindikuje žiadna LED dióda (keďže nie je na šasi osadená). Konštrukčné spracovanie disku je na výbornej úrovni, nemáme k nemu pripomienky. Na prvý pohľad zaujme pogumovaný matný plast po celom obvode a perforované spracovanie z hornej strany disku, na ktorom sa v strede vyníma logo SanDisk. Na zadnej strane možno nájsť základné informácie o disku.

Pre používateľa je k dispozícii aj pribalený 10 cm prepojovací kábel (USB-C – USB-C). Oceňujeme, že matný plast nezachytáva odtlačky prstov. Vďaka malým rozmerom sa disk ľahko prenáša v taške či batohu. V balení je krátky prepojovací kábel USB-C, čo môže byť problém pre používateľov, ktorí nemajú USB-C a musia sami siahnuť po redukcii (tá je však v balení).

Za výhodu považujeme aj možnosť pripojiť externý disk k mobilným zariadeniam a to najmä vďaka USB-C káblu. Používateľ tak môže zálohovať fotky, videá, alebo iné dáta priamo z mobilných zariadení a to bez nutnosti ďalšieho napájania. Hoci nie je softvér priamo dodávaný, možno ho stiahnuť z webstránky. Považujeme ho za veľmi dobrý a užitočný nástroj, má jednoduché a intuitívne rozloženie prvkov.

Na test externého SSD, pripojeného cez dodávaný USB kábel do USB-C portu, sme použili redakčný notebook Eurocom Max Q6. Hoci výrobca deklaruje rýchlosť čítania a zápisu 550 MB/s, my sme v reálnych podmienkach dosiahli 563 MB/s pri čítaní a 505 MB/s pri zápise. Ak sme externý SSD pripojili cez USB 3.0, dosiahli sme oveľa nižšie, ale stále veľmi dobré rýchlosti – 438 MB/s pri čítaní a 445 MB/s pri zápise.

SanDisk Extreme Portable je malý, ľahký a kompaktný externý SSD s kapacitou 250 GB. Svoje uplatnenie si nájde pri prenose dát ako napríklad záloha fotografií a videí z mobilných zariadení, zálohe dát notebookov či PC. Jeho cena sa pohybuje na úrovni 100 – 110 eur, čo je viac, ako by sme očakávali. Potešia vysoké prenosové rýchlosti a nízka latencia, ktoré umožnia pohodlné prenášanie dát. Odporúčame však použiť aj šifrovanie, aby v prípade straty disku neprišlo k odcudzeniu dát.

Parametre a špecifikácie:

Rozmery: 96×50×9 mm
Hmotnosť: 39 gramov
Formát disku: externý
Kapacita disku: 250GB
Rozhranie: USB-C
Radič: N/A
Spotreba: N/A

Hodnotenie: 90%

Plusy
+ Malé a kompaktné rozmery
+ Odolná a pevná konštrukcia
+ Veľmi rýchly zápis a čítanie
+ Prehľadný softvér na disky
+ USB-C konektor pre mobily

Mínusy
– Vyššia cena za externý disk
– Chýba kábel USB-C – USB 3.0

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu SanDisk Extreme Portable 250GB, SSD, SDSSDE60-250G-G25 poskytuje server Heureka.sk

Zapožičal: SanDisk

SanDisk Extreme Portable SSD

100,00 €
9

Celkové hodnotenie

9.0/10

Plusy

  • Malé a kompaktné rozmery
  • Odolná a pevná konštrukcia
  • Veľmi rýchly zápis a čítanie
  • Prehľadný softvér na disky
  • USB-C konektor pre mobily

Mínusy

  • Vyššia cena za externý disk
  • Chýba kábel USB-C – USB 3.0

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno