Domov Foto-video Recenzia: Niceboy Pilot XS

Recenzia: Niceboy Pilot XS

Zdielať

Otestovali sme malú a kompaktnú kameru do auta s magnetickým držiakom. Ponúka záznam Full HD videa pri 30 fps.

Autokamera je vhodná pre všetkých šoférov, zvlášť pre profesionálnych (napr. taxikárov), keďže v ich prípade možno skôr očakávať nepredvídateľné situácie. Zachytí čokoľvek, čo by bolo vhodné mať na zázname pri kontakte s políciou alebo s poisťovňou. Na tieto účely podobné kamery poslúžia veľmi dobre. Nami testovaný Pilot XS dokáže nahrávať Full HD video, čo znamená, že v prípade potreby umožní vodičovi záznam vo vysokej kvalite s detailami. V balení je okrem samotnej kamery držiak na čelné sklo s magnetickým prichytením, nabíjací microUSB kábel, USB adaptér do auta a manuál.

Kamera umožňuje zvoliť si aké rozlíšenie používateľ potrebuje. Na výber je Full HD, alebo HD pri 30 fps. Ide teda o základný model v porovnaní s vybavenejšími 4K Ultra HD kamerami. Autokamera sa automaticky zapne/vypne po detegovaní nabíjania alebo ukončení nabíjania zo zapaľovania. Taktiež ju možno priamo pripojiť k PC a spravovať súbory bez nutnosti vyberať a manipulovať so samotnou pamäťovou kartou. O zobrazenie sa stará 1,5“ displej. Medzi funkcie kamery patrí aj G-senzor, ktorý pri náraze uzamkne záznam pred nechceným premazaním. Kamera ponúka aj núdzové nahrávanie.

Celkovo hodnotíme testovanú kameru ako zaujímavý a užitočný doplnok pre vodičov. Za nevýhody považujeme veľmi nízku výdrž na batériu, ktorá má len 200 mAh, čo znamená, že musí byť kamera zapojená neustále v autonabíjačke a labilnejší magnetický držiak. Ten nie vždy drží a má kontakt s kamerou. Okrem záznamu videa, ktoré je vo formáte MOV, umožňuje zariadenie realizovať tiež fotografie v JPG formáte v rozlíšení 12 MPx. Všetko zabezpečuje 140° širokouhlý snímač autokamery, z ktorého sa ukladá záznam na pamäťovú kartu microSD s formátom FAT32 a kapacitou do 32GB. Cena testovanej autokamery je 60 eur.

Zapožičal: Niceboy

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno