Domov Audio Recenzia: Niceboy Party Boss a Oryx K610

Recenzia: Niceboy Party Boss a Oryx K610

Zdielať

Otestovali sme reproduktor vhodný na párty Party Boss 200W a klávesnicu pre hráčov Oryx K610.

Testovaný reproduktor je odlišný ako väčšina, keďže je zameraný najmä na ozvučenie menších spoločenských stretnutí čin osláv, vhod padne aj do domácnosti. Rozhodne na prvý pohľad zaujme hmotnosťou 11,2 kg a svojimi veľkými rozmermi, 64×33×31 mm (V׊×H). Na jeho prenášanie slúži veľká rukoväť z hornej strany, ktorú dopĺňa veľký ovládací potenciometer, ktorým možno regulovať hlasitosť. Je tu taktiež šesť tlačidiel na zapnutie „mega bass“, nastavenia menu a LED podsvietenia, mikrofónu, možnosti TWS (pridať druhý reproduktor a vytvoriť stereo z dvoch reproduktorov) a tiež tlačidlá play, dopredu a dozadu pri prehrávaní piesní z pamäťovej karty alebo USB kľúča. Áno, reproduktor umožňuje používateľom prehrávať hudobné súbory priamo z karty či flash kľúča, okrem toho je k dispozícii aj podpora FM rádia, linkového 3,5 mm audio jack vstupu, alebo možnosť prehrávať hudbu cez Bluetooth. K výbave reproduktora patrí bezdrôtový mikrofón, výbavu dopĺňa možnosť prepojenia ďalších dvoch nástrojov pomocou káblov so 6,3 mm audio jackom.

Poteší možnosť nahrávať vystúpenie, keďže po stlačení tlačidla „rec“ pri vloženom USB kľúči sa spev z mikrofónu (a pripojených hudobných nástrojov) nahráva. Počas testovania sme reproduktor používali v domácnosti, pripojenie sme realizovali cez audio kábel. Zvuk je vcelku kvalitný, ale basová zložka je aj napriek názvu slabšia. Môže za to frekvenčná rozsah, ktorý začína od 40 Hz (nie od 20 Hz ako pri kvalitných basových reproduktoroch) do 20000 Hz. Reprodukcia bola dobrá, ale maximálna hlasitosť nezodpovedala 200W výkonu (ibaže by išlo o P.M.P.O výkon a nie RMS). Pri testovaní sme uprednostnili kábel z dôvodu, že pri prenose cez Bluetooth sme pri testovaní aj na bezstratovej platforme TIDAL mohli počuť miestami horší zvuk, čo bolo zrejme dané obmedzenou šírkou pásma prenosu cez Bluetooth. Oceňujeme vstavanú batériu, ktorá sa nabije pri pripojenom repro do elektrickej siete a následne umožní prehrávanie do ôsmych hodín (záleží na úrovni hlasitosti a viacerých parametroch).

Vďaka zvýšenej odolnosti voči vode (podľa štandardu IPX4) repru neprekáža ani dážď, či postriekanie vodou, navyše ho možno použiť na dobíjanie mobilu ako powerbanku. Ako celkovo hodnotíme párty reproduktor? Ide o zaujímavý počin výrobcu, ktorý si iste nájde svojich zákazníkov, zároveň ale ide o pomerne špecifický produkt. Party Boss možno používať aj doma ku počítaču, či smartfónu, je však určený skôr pre väčšie priestory. Na druhej strane je fajn mať po ruke netypický produkt, ktorý možno použiť aj v exteriéri pri viacerých príležitostiach. Zamrzí, že efekty nemožno meniť, v prípadne potreby ich možno vypnúť. Cena produktu je 165 eur.

Ďalším testovaným produktom je herná mechanická klávesnica. Páči sa nám matné čierne spracovanie, vyššia hmotnosť 860 gramov, vďaka ktorej je klávesnica stabilne položená na stole, ako aj výklopné nožičky pre lepšie smerovanie na používateľa. RGB podsvietenie je už klasika, ktorú pozná každý hráč. Profil kláves je už tradične vysoký, hlučnosť na úrovni spínačov Cherry MX Blue. Nemilo prekvapení sme boli ale horšou kvalitou spínačov kláves a ich stláčania. Poteší česko-slovenská lokalizácia kláves, hoci je len v hornom rohu malá a pomerne nevýrazná.

Rozloženie je typické: veľký dvojriadkový enter aj shift na oboch stranách tradičnej veľkosti, dokonca aj vľavo, keďže tu chýba „&“. Zamrzí absencia multimediálnych dedikovaných kláves, používatelia tak musia používať sekundárne funkcie cez skratku „FN“. Kábel je opletený a neodnímateľný s pozláteným USB konektorom. Výrobca umožňuje personalizáciu pomocou softvéru Oryx, ktorý je však určený iba pre jeden druh klávesnice, nejde o univerzálne riešenie pre celé portfólio periférii výrobcu. Lokalizácia softvéru je priamo v češtine a umožňuje používateľovi flexibilitu pri nastavení farieb podsvietenia jednotlivých kláves, ale tiež tvorbu makier. Cena je cca 45 eur.

Zapožičal: Niceboy

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno