Domov Audio Recenzia: Niceboy Hive Podsie

Recenzia: Niceboy Hive Podsie

Zdielať

Otestovali sme malé špuntové slúchadlá od spoločnosti Niceboy, ktoré potešia svojou cenou 33 eur.

Špuntové slúchadlá sú dodávané v malej čierno-modrej krabičke. Okrem nich je v balení tiež nabíjacie puzdro, USB-C nabíjací kábel, tri veľkosti ušných štupľov a manuály. Nabíjacie puzdro (dok) slúži aj ako powerbanka na ich dobíjanie. Tak slúchadlá, ako aj nabíjací dok je čiernej farby z plastu. Konštrukčne je dok na veľmi dobrej úrovni. Hoci Podsie môžu na prvý pohľad pripomínať modely ako sú Apple EarPods alebo Samsung Galaxy Buds, rozhodne cena a kvalita reprodukcie Podsie je inde ako v prípade jej konkurentov. Slúchadlá ponúkajú taktiež zvýšenú vodeodolnosť podľa certifikátu IP54, čo znamená, že im neprekáža striekajúca voda ani dážď.

Slúchadlá sa vkladajú do doku z vrchnej strany, po jeho odklopení. Prichytenie je riešené pomocou magnetu. Táto základná časť je oválna spolu s multifunkčným ovládacím tlačidlom. Aj vďaka nízkej hmotnosti oboch slúchadiel špuntov je ergonómia veľmi dobrá. Priamo v balení sú 3 rôzne veľkosti nástavcov – malé, stredné a veľké. Tie sú vyrobené zo silikónu a slúchadlá držia pomerne pevne v uchu. Vďaka rôznym veľkostiam by mali sedieť prakticky komukoľvek. Nevýhodou ale je, že žiadnu ďalšiu oporu v uchu nemajú.

Slúchadlá komunikujú so smartfónom cez Bluetooth 5.0, pri prvom používaní je nutné iba spárovať zariadenie so smartfónom. Na ovládanie slúchadiel slúži prakticky celá vonkajšia plocha, funguje ako multifunkčné tlačidlo. Možno ním prijať alebo odmietnuť hovor, ovládať hlasitosť, prehrávať alebo preskakovať prehrávané skladby. Frekvenčný rozsah špuntov je 20 – 20000 Hz, citlivosť 110 dB, pričom o zvuk sa starajú dva 8 mm meniče. Reprodukcia zvuku je vzhľadom k cene dobrá, dominujú najmä stredy a výšky, basové zložky sú nevýrazné. Takisto aj maximálna hlasitosť mohla byť vyššia, čo sa prejavuje najmä pri telefonických hovorov. Oceňujeme však integrovaný mikrofón, ktorý aktívne potláča ruchy z okolia.

Slúchadlá majú nabíjací dok s možnosťou bezdrôtového nabíjania. Stačí ich položiť na určené ​​miesto a po nabití ich vybrať. Magnet ich drží pevne, takže by k samovoľnému uvoľneniu dôjsť nemalo ani v prípade, keď sa nedopatrením otvorí vrch puzdra. Dok funguje pre slúchadlá ako powerbanka, slúchadlá majú zabudovanú 60 mAh batériu, pričom dok má kapacitu 400 mAh. Slúchadlá nám počas testovania vydržali prehrávať hudbu 3 hodiny, pričom výdrž možno ovplyvniť nastavením intenzity hlasitosti. Dok potom umožňuje päťkrát dobiť slúchadlá.

Niceboy Hive Podsie prinášajú vzhľadom k cene dobrú reprodukciu zvuku, avšak so slabšími basmi, poteší tiež ergonómia, ako aj prítomnosť USB-C na nabíjanie. Naopak za nedostatok považujeme veľmi nízku výdrž na batériu.

Zapožičal: Niceboy

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno