Domov Periférie Recenzia: Moshi IonBank 10K

Recenzia: Moshi IonBank 10K

Zdielať

Otestovali sme zaujímavú kompaktnú powerbanku, určenú primárne pre Apple iPhone. Používateľom umožňuje cestovať a nabíjať zariadenie bez dodatočných káblov, najmä však so zabudovaným Lightning portom.

Azda každý používateľ smartfónov zažil situáciu, keď mu energia v batérii dochádza, ale zdroj energie nemá k dispozícii. Veľmi populárnymi pomocníkmi sú v súčasnosti powerbanky, teda externé batérie, ktorými možno dobiť mobilné zariadenia práve vtedy, keď nie je na dosah elektrická sieť. Powerbanky sú takmer nevyhnutnosťou na každú cestu, ale ako veľmi sa môžu líšiť? Všetky majú vstavanú batériu a port USB, ku ktorému používateľ pripojí telefón, keď to potrebuje. Pripomeňme, že najmä pri iPhonoch je problém výdrže viac než jeden deň vďaka dlhodobo podhodnoteným batériám. Jednou z vecí v zariadení Moshi je integrovaný kábel Lightning, ktorý umožňuje nabíjanie zariadenia so systémom iOS bez toho, aby používateľ musel hľadať kábel.

IonBank je predovšetkým o dizajne. Kovový, medený povrch, odklopná časť z umelej kože a niektoré pekne zaoblené rohy však nie sú jediným dôvodom, prečo sa nám táto powerbanka páči. Zaujímavá je predovšetkým zabudovanými káblami pre Apple Lightning a USB. Odklápateľná časť ukrýva oba a každý z nich sa rozvinie na dĺžku niekoľko cm. Káble sa podľa potreby otáčajú dovnútra a von, takže sa nič nezamotá. Všetko je veľmi elegantné a dobre premyslené. Použité materiály sú veľmi dobré a konštrukcia je pevná. V predaji je v sivej a bronzovej farbe (ktorú sme testovali). Jedinou nevýhodou modelu je jeho hmotnosť, ktorá je až 269 gramov. Navyše je powerbanka pomerne veľká a jej rozmery 137×82×18 mm značia, že sa nezmestí do vrecka spolu so smartfónom. Testovaný model Moshi IonBank 10K je vhodný do príručnej batožiny alebo v tašky počas cestovania.

Na jednej strane powerbanky je port USB na pripojenie druhého telefónu alebo iPadu, ktorý ponúka výstup 2,4A. Priebeh nabíjania ako aj stav batérie powerbanky zobrazujú štyri LED diódy, ktoré indikujú štyri úrovne približného nabitia batérie (100 – 75 – 50 – 25 %). Pri kapacite 10300 mAh sme v praxi Apple iPhone 11 Pro nabili najviac dvakrát naplno. Zaujímavá je aj ďalšia funkcia. Ionbank funguje aj ako bežný kábel Lightning, možno ho použiť na pripojenie telefónu k notebooku na synchronizáciu a nabíjanie, alebo len k USB. Powerbanka sa hodí častým cestovateľom, ktorí nemajú vždy dostupnú elektrickú sieť, ale tiež aj používateľom, ktorí používajú zariadenia aktívne a nestačí im výdrž batérie.

Moshi Ionbank 10K je dosť drahá, keďže stojí zhruba 100 eur. Veď takmer rovnakú funkcionalitu, akú ponúka Ionbank možno docieliť s hocijakými inými powerbankami. Avšak jej kľúčový dizajn, nepochybné pohodlie a jedinečná funkcia synchronizácie a nabíjania dát znamenajú, že Ionbank umožňuje cestovateľom nechať káble doma. Medzi prednosti zaraďujeme elegantný dizajn a použitie materiálov, šikovné výklopné káble a zaujímavý dizajn v bronzovej alebo tmavosivej farbe; a naopak, v neprospech hovorí vysoká cena, ako aj vyššie rozmery a hmotnosť. V tomto ohľade je tak pomerne špecifická pre konkrétnu skupinu ľudí, ktorej veľmi dobre poslúži.

Zapožičal: Moshi

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno