Domov Domácnosť Recenzia: Lauben Hot Air Fryer 2500WT

Recenzia: Lauben Hot Air Fryer 2500WT

Zdielať

Milovníci hranoliek či iných vyprážaných jedál, ktorí zároveň túžia po zdravšom životnom štýle, sa môžu tešiť.

Teplovzdušnú fritézu možno považovať za zaujímavú cestu ako tieto jedlá pripravovať zdravšie. Ide pritom o praktický doplnok do domácnosti. Dizajn testovaného produktu je bielo-šedo-čierny a má valcovitý tvar. Fritovanie funguje na princípe 360° cirkulácie horúceho vzduchu, ktorý jedlo ohrieva zo všetkých smerov rovnomerne. Na prípravu jedla stačí pár kvapiek oleja. Príprava pokrmov je rýchla, jednoduchá a potraviny si zachovávajú svoju chuť a vôňu. Na dotykovom displeji možno nastaviť požadované hodnoty a tiež jeden z ôsmich prednastavených režimov – Hranolky, Slanina, Kuracie paličky, Krevety, Steak, Ryby, Zelenina alebo dokonca Sladké pečenie.

Teplotu a čas prípravy je však možné nastaviť aj ručne podľa vlastných preferencií. Páči sa nám jednoduchá obsluha aj údržba. Nádobu na vyprážanie s objemom 2,5 litra po použití stačí vybrať a vložiť do umývačky. Fritéza má kompaktné rozmery s výškou 350 mm a priemerom v dolnej časti 260 mm. Jej hmotnosť je 4 kg a je ľahko prenosná. Stačí vysunúť praktickú rukoväť a zariadenie jednou rukou premiestniť. Elegantná biela farba šasi robí z tohto modelu vhodný doplnok k hocijakej kuchynskej linke. V hornej časti je valcovitý tvar skosený a dominuje jej šikmý kruhový displej čiernej farby. Je dotykový a možno si nastaviť všetky požadované parametre k príprave jedla – teplotu, čas aj druh jedla. Ovládanie je veľmi intuitívne a jednoduché.

Testovaná fritéza umožňuje pripraviť kompletný obed alebo večeru. Napríklad pri zámere urobiť hranolky a mäso na prírodno na bežnej panvici by bolo treba viac oleja. Vo fritéze ide pri minime oleja o zdravšiu verziu so zachovaním chuťových vlastností jedla. Je tu možné urobiť aj veľmi dobré šťavnaté kuracie prsia, či pri dlhšom programe aj morčacie a bravčové mäso. Jednoduchá je aj príprava steaku podľa vlastných preferencií. Stačí si nastaviť príslušné parametre a fritéza urobí zvyšnú prácu. Cena je na úrovni 77 až 92 eur a považujeme ju za rozumne nastavenú.

Zariadenie si poradí aj s ohrievaním jedla a nahradí tak funkciu rúry alebo mikrovlnky. Samozrejmosťou sú bezpečnostné funkcie ako automatické vypnutie a Cool Touch zabraňujúci popáleniu o fritézu zvonka. Vďaka tomu ide o praktického pomocníka do domácnosti, ale napríklad aj na cesty karavanom či pri pobyte na chalupe.

Zapožičal: Lauben

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno