Domov Recenzie Recenzia: Honor Magic 6 Pro

Recenzia: Honor Magic 6 Pro

Zdielať

Otestovali sme fotomobil – Magic 6 Pro od Honoru, s ktorým má výrobca ambíciu byť medzi špičkou v oblasti fotografovania.

Teleobjektív s vysokým rozlíšením (až 180 MPx) sľubuje skvelé výsledky. Celkovo ide o jeden z najlepšie vybavených smartfónov určených na fotografovanie. Výrazným prvkom je vystupujúci ostrovček troch fotoaparátov nad hranu zariadenia a dvojitý LED blesk. Dostupný je v dvoch farebných vyhotoveniach, v nami testovanej čiernej a v zelenej. Čierny variant má sklenenú zadnú stranu so saténovým efektom. Rozhodne oceňujeme matný povrch, ktorý minimalizuje odtlačky prstov a nečistoty.

Zadný panel má inak štandardnú výbavu: zvyčajný plochý dizajn, kde z rovnej plochy vystupuje fotografická výbava fotoaparátov. Asymetrické rozloženie hmotnosti, dané výrazne ťažším fotoaparátom, chce trochu zvyku pri začiatku používania. Hmotnosť je citeľne vyššia, až 229 gramov pri rozmeroch 165×76×9 mm. Na prednej strane je displej chránený krycím sklom Honor NanoCrystal Shield. Sklo je zakrivené po stranách, ako aj smerom k hornému a dolnému okraju, zatiaľ čo displej je zakrivený len po stranách.

Čítačka odtlačkov prstov pod displejom je optická a funguje skvele z hľadiska rýchlosti aj presnosti. Snímač je podľa nás umiestnený dosť nízko, blízko spodného okraja displeja a uvítali by sme ho vyššie. Oceňujeme 3D odomykanie tvárou, ktoré funguje bezchybne a je tiež bezpečnejšie ako obyčajné 2D, ktoré nedisponuje ToF snímačom. 3D odomykanie funguje okamžite a aj v úplnej tme. Telefón má tiež stupeň krytia IP68 pre odolnosť voči prachu a vode.

V spodnej časti je USB-C konektor spolu s mriežkou reproduktora, šachtou na SIM kartu a mikrofónom. Na hornej strane je druhý reproduktor a druhý mikrofón aj infraport. Tlačidlá napájania a hlasitosti sú umiestnené na pravej strane a obe sú v dosahu palca. Sú pohodlné a veľmi dobre umiestnené. Na zadnej strane je tiež logo výrobcu. Šuplík na dve nanoSIM karty nepodporuje pamäťové karty, vo výbave má však tesnenie pre ochranu pred vniknutím vody. Zaoblenie na stranách je príjemné, vďaka čomu sa mobil veľmi dobre drží v ruke.

O zobrazenie sa stará 6,8“ AMOLED panel s rozlíšením 2800×1280 pixelov, ktorý má v strede výrez na predný selfie fotoaparát aj ToF snímač pre 3D sken odomykania pomocou tváre. Displej má pomer strán 19,7:9 a hustotu 453 ppi. Panel má vynikajúci maximálny jas – až 5000 nitov pri HDR a 1600 nitov v bežnom režime vysokého jasu (napríklad vonku a pod ostrým slnečným svetlom). K dispozícii je LTPO s adaptívnou obnovovacou frekvenciou 1–120 Hz, na stmievanie využíva vysokofrekvenčnú PWM (4320 Hz). Je tu tiež možnosť režimu AoD, ktorý možno personalizovať podľa chuti.

Kvalita panelu je fantastická, displej je výborne čitateľný. Počas sledovania multimédií zo streamovacích platforiem, ktoré sme testovali, bol obraz výborný. Navyše doplnený o HDR10. Vďaka kvalitným stereo reproduktorom bola radosť sledovať akékoľvek video. S displejom aj zobrazením farieb sme boli mimoriadne spokojní a nemáme k nemu výčitky. Tí, ktorí radi sledujú na telefóne videá, budú nadšení, veľký displej je na to priam určený. Hoci treba dodať, že rýchly 120 Hz panel je vhodný aj na hranie hier a pohyb v systéme je veľmi plynulý a bezchybný.

Farebnosť displeja možno prispôsobiť v nastaveniach podľa preferencie (na studenú, teplú). Takisto sa dá prispôsobiť si obnovovaciu frekvenciu. Na výber sú: „Dynamický“ (telefón si manažuje frekvenciu), alebo možnosť nastaviť si 120 Hz alebo 60 Hz. V nastaveniach sú samozrejme k dispozícii ďalšie možnosti prispôsobenia displeja, ako napríklad tmavý režim, veľkosť písma alebo ochrana očí. Počas nášho testovania sme ale pre čo najlepší efekt manuálne nastavili najvyššiu 120 Hz frekvenciu.

Telefón používa najnovší čip Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3. Výbavu dopĺňa 12GB RAM a 512GB vnútorná pamäť, pričom štandard úložiska zodpovedá UFS 4.0. Rýchlosť čítania a zápisu sú bleskové, prenosy fotografií aj multimédií sú tak medzi mobilom a počítačom bezproblémové. Rýchlosť a plynulosť sú veľmi dobré a počas nášho testovania sme nezaznamenali žiadne problémy. Vyskúšali sme taktiež klasický záťažový test, keď máme naraz spustené desiatky appiek a otvorené desiatky kariet, pričom medzi nimi prepíname.

Veľká pamäť sa podpisuje pod fakt, že sa nám na pozadí aplikácie nezatvárali. Výrobca tiež umožňuje virtuálne zväčšenie pamäte o ďalších 8GB, celkovo možno teda používať až 20GB operačnej pamäte. Pokiaľ ide o konektivitu, tá uspokojí väčšinu používateľov. Je tu najnovší systém Wi-Fi 802.11ac (Wi-Fi 7) a tiež Bluetooth v5.3. K dispozícii sú tiež navigačné technológie GPS a GLONASS, Beidou (BDS) a Galileo. Zvukový prejav je veľmi dobrý, hoci k najlepším nepatrí. Mobil poskytuje stereo zvuk z dvojice reproduktorov. Zvuk je hlasitý, hoci s oslabenými basmi, ale výsledok je nadpriemerný.

Mobil používa operačný systém Android 14 s nadstavbou MagicOS 8.0. K dispozícii je kompletná softvérová podpora Google aplikácií. Výrobca sľubuje 4 hlavné aktualizácie operačného systému a 5 rokov bezpečnostných záplat, takže softvérová budúcnosť nie je zlá. Aktuálna verzia MagicOS 8.0 (číslo zostavy 8.0.0.120) mala problém s inými launchermi, v našom prípade sme chceli používať Nova Launcher. Rovnaký problém rieši množstvo používateľov na XDA fóre. Telefón podporuje 5G siete a je vhodný pre všetky siete našich operátorov (Orange, Telekom, O2, 4ka).

Smartfón má veľkú, až 5600 mAh kapacitu batériu. Výdrž na jedno nabitie hodnotíme ako excelentnú. Počas náročných dní sme dokázali na jedno nabitie dosiahnuť až 11 hodín SOT (screen on time – počet hodín zapnutého displeja) pri fixnom nastavení 120 Hz panelu v polovičnej úrovni jasu displeja. V porovnaní s konkurentmi vychádza mobil ako jeden z najlepších vo svojej triede, čo sa týka výdrže.

Je príjemným prekvapením, keď telefón dokáže na plné nabitie fungovať tri dni. Máme radi veľké batérie a každé zlepšenie je určite vítané (predchodca mal „len“ 5100 mAh kapacitu). Smartfón podporuje 80W rýchle nabíjanie, avšak v balení chýba dodávaná nabíjačka. Pri štandardnom 67W adaptéri sa dokázal za 15 minút nabiť z nuly na 45%, pričom za 30 minút bol na úrovni 79%. Trvalo 55 minút, kým bola batéria naplno nabitá.

Doménou telefónu sú fotoaparáty. Azda najzaujímavejším je až 180 MPx teleobjektív. Jeho svetelnosť je f/2.6, s primárnym 2,5-násobným priblížením. Možno ním realizovať veľmi dobré fotky s vynikajúcimi detailmi a bez šumu. Dynamický rozsah je široký a aj kontrast je v poriadku. Obrovský snímač však neslúži len na 2,5-násobné priblíženie a zachytáva aj kvalitné 5-násobné fotografie, ktoré sú rovnako solídne a veľmi dobré. Okrem toho možno objektívom realizovať aj digitálne priblíženie, najviac 100-násobne, ale po 30-násobnom priblížení sú skôr nepoužiteľné s veľmi výrazným šumom.

Širokouhlý snímač má 50 MPx s clonou f/1.4-f/2.0, zachytáva veľmi pekné fotografie za denného svetla. Ostrosť a úroveň detailov sú veľmi dobré. Dynamický rozsah je skvelý, automatické vyváženie bielej je spoľahlivé a sýtosť farieb je v predvolenom režime perfektná. Možnosť zmeniť clonu možno realizovať iba v režime Pro, zatiaľ čo v štandardnom režime fotografovania telefón vyberie clonu na základe osvetlenia a blízkosti objektu.

Ultraširokouhlý 50 MPx objektív s clonou f/2.0 dokáže zachytiť ostré a detailné snímky. Dynamickému rozsahu a reprodukcii farieb tiež ťažko niečo vytknúť. Selfie fotoaparát s 50 MPx rozlíšením a clonou f/2.0 robí celkom dobré selfie za denného svetla, s menším poklesom kvality v tmavších interiérových podmienkach. Detaily sú skvelé, šum nebadať a vďaka živým farbám sa tu nie je na čo sťažovať.

Telefón umožňuje nahrávanie videa v 4K Ultra HD rozlíšení pri 60 fps pomocou troch zadných fotoaparátov. Predný snímač umožňuje najviac 4K pri 30 fps, resp. Full HD pri 60 fps. Predvolený kodek je h.264, k dispozícii je možnosť použiť novší h.265. Vo všetkých štyroch fotoaparátoch je k dispozícii elektronická stabilizácia. Kvalita videa z fotoaparátu má svoje rezervy, najmä pri ultraširokom objektíve. Zábery z teleobjektívu sú však najlepšie zo všetkých troch. Detaily sú veľmi dobré, farby aj dynamický rozsah sú výborné.

Honor Magic 6 Pro je telefón so skvelou výbavou, ktorý ponúkne možnosť natáčať 4K Ultra video na všetkých troch objektívoch, ale najmä perfektnú zostavu snímačov pre každodennú mobilnú fotografiu. To je doménou zariadenia, patrí totiž medzi jeden z najlepších v tejto kategórii. Tiež má krásny 120 Hz veľký displej s technológiou Dolby Vision, vysoký výkon a počas testovania nám v podstate nič nechýbalo. Skvelá výdrž na batériu ako aj rýchle nabíjanie, 3D odomykanie (ako pri iPhone) funguje tiež dobre.

Áno, 100-násobný zoom je skôr marketingový „chyták“ a nie v praxi využiteľná funkcia. Výčitky máme aj ku softvérovej výbave a k chybe pri launcheroch tretích strán. Telefón má veľké rozmery, nemá rovnomerne rozložené ťažisko a hmotnosť je vyššia. Jeho cena je na úrovni 960 až 1200 eur. Napriek niekoľkým nedostatkom smartfón odporúčame, najmä ak používatelia chcú špičkový fotoaparát. Je určený náročným používateľom, ktorí chcú vyťažiť maximum.

Zapožičal: Honor