Domov Recenzie Recenzia: Honor Magic 5 Lite

Recenzia: Honor Magic 5 Lite

Zdielať

Otestovali sme zástupcu strednej triedy smartfónov – model Magic 5 Lite. Medzi jeho zaujímavé črty patrí nielen veľký displej či kapacita batérie s dlhou výdržou, ale tiež pekný dizajn.

Prekvapením je, že v balení chýba nabíjačka a puzdro. Obe boli doteraz súčasťou balenia všetkých produktov spoločnosti. Okrem telefónu je tu len kábel USB-A na USB-C, ktorý slúži na nabíjanie a prenos dát. Telefón má podobný dizajn ako predchodca. Má kompaktnejší 6,67“ displej, je ľahší a lepšie sa ovláda. Zariadenie má hmotnosť len 175 gramov a v ruke sa veľmi príjemne drží počas celého dňa. Hoci je šasi celé z plastu a zadný panel imituje matné sklo, displej je zakrivený do strán. Oba dizajnové prvky zlepšujú celkové držanie a zariadenie pôsobí príjemnejšie. Zakrivenia na zadnom a prednom paneli vyzerajú identicky a plynule prechádzajú do tenkého bočného rámu.

Medzi najvýraznejšie prvky na zadnom paneli patria vystupujúce šošovky fotoaparátov tvoriace tenký kruhový pásik. Bočný rámik je ako obvykle. Na ľavej a pravej strane je naozaj tenký, zatiaľ čo horná a spodná časť sú takmer ploché. V spodnej časti je USB-C konektor spolu s mriežkou reproduktora a šachtou na SIM kartu a na hornom konci rámu infračervený port. Tlačidlo napájania a kolíska hlasitosti sú umiestnené na pravej strane a obe sú v dosahu palca. Sú pohodlné a veľmi dobre umiestnené. Čítačka odtlačkov prstov pod displejom je podľa nás umiestnená nižšie, dosť blízko spodného okraja displeja a ocenili by sme ju vyššie. Potešila ale presnosť a rýchlosť odomykania. Cena je na úrovni 350 až 400 eur.

O zobrazenie sa stará 6,67“ veľký OLED displej s rozlíšením 2400×1080 pixelov, s 10-bitovou farebnou hĺbkou a obnovovacou frekvenciou 120 Hz. Displej má tiež zakrivené boky a extrémne tenké rámčeky. Chválime výborné podanie farieb, ktoré sú na úrovni vlajkovej lode. Presnosť farieb nie je v predvolenom farebnom režime „Vivid“ najlepšia, odporúčame ju prepnúť na predvoľbu „Prirodzené farby“, ktorá používateľom ponúka oveľa lepšie zobrazenie. Ku kvalite displeja nemáme výhrady a je priam radosť sa naň pozerať. Tak ako vždy, ďalšie možnosti prispôsobenia je možné v nastaveniach zmeniť podľa preferencie používateľa (na studenú, teplú). Možno si prispôsobiť obnovovaciu frekvenciu. Na výber sú: „Dynamický“ (telefón si manažuje frekvenciu), alebo možnosť nastaviť si 120 Hz alebo 60 Hz.

Hardvérovým základom je procesor Qualcomm Snapdragon 695, doplnený o 6GB RAM a vnútornú pamäť 128GB, ktorú nemožno rozšíriť pamäťovými kartami. Použitý SoC znamená veľmi dobrý výkon pri úlohách náročných na procesor aj grafiku. Poteší podpora 5G sietí, ktorú možno použiť pre všetky siete našich operátorov (Orange, Telekom, O2, 4ka). Zariadenie používa Android 12 s nadstavbou Magic UI od Huawei. V roku 2023 by sme očakávali Android 13 už priamo z výroby. Používateľské rozhranie je ale rovnaké ako predtým, takže používatelia, ktorí prechádzajú zo staršej verzie EMUI od Huawei budú ako doma. Nezaznamenali sme ani nepríjemné povrchové teploty. Telefón bol počas celého testu v normálnych medziach teplôt.

Rýchlosť a plynulosť je veľmi dobrá a počas nášho testovania sme nezaznamenali žiadne problémy. Vyskúšali sme tiež už klasický záťažový test, čo znamená, že máme naraz spustené desiatky appiek a kariet, pričom medzi nimi prepíname. Zaujímavá je funkcia RAM Turbo, s ktorou možno získať 6+5GB. Tá dynamicky rozširuje dostupnú pamäť pridelením časti interného úložiska a komprimuje apky pre lepší multitasking. Veľká pamäť sa podpisuje pod fakt, že sa nám na pozadí aplikácie nezatvárali.

Smartfón má 5100 mAh batériu a jej výdrž na jedno nabitie hodnotíme ako excelentnú. Počas náročných dní sme dokázali na jedno nabitie dosiahnuť až 11 hodín SOT (teda screen on time – počet hodín zapnutého displeja) pri fixnom nastavení 120 Hz panelu v polovičnej úrovni jasu displeja. V porovnaní so svojimi konkurentmi vychádza mobil ako jeden z najlepších vo svojej triede, čo sa týka výdrže. Je príjemným prekvapením, keď telefón dokáže na plné nabitie fungovať tri dni. Aj pri používaní náročných aplikácií, ako je napríklad Instagram, vydrží batéria dva dni, čo je veľmi dobrý výsledok. Telefón sa nabije na 56% v priebehu pol hodiny, nabitie na 100% trvá približne 70 minút, čo je stále slušné. Aktuálny model podporuje 40W nabíjanie (predchodca podporoval 66W).

Konektivita ponúka výbavu strednej triedy. Absentuje najnovšia podpora pre Wi-Fi 6 (ax), je tu ale stále veľmi rýchly Wi-Fi 802.11ac (Wi-Fi 5) štandard, Bluetooth v5.1, ktorý dopĺňa systém NFC, využiteľný pri platbách s telefónom. Sú tu aj navigačné technológie GPS a GLONASS, Beidou (BDS) a Galileo. Telefón je vybavený jedným reproduktorom zospodu, určite by sme ocenili stereo. Kvalita reprodukcie je slabšia, piesne znejú plocho bez basov, pri vyšších hlasitostiach badať aj isté skreslenie. Na dlhodobejšie počúvanie, ale najmä pre audiofilov odporúčame siahnuť po slúchadlách alebo externých reproduktoroch.

Hlavný fotoaparát ponúka 64 MPx snímač s clonou f/1.8 a kvalita fotiek je veľmi dobrá. Farby sú verné a ostré, za dobrého svetla nemáme žiadne výčitky. S poklesom svetla sa prejavuje aj šum a kvalita snímok sa znižuje. Poteší tiež nočný režim na zachytenie detailov v tme. Ultraširokouhlý objektív je novinkou, má 5 MPx s clonou f/2.2, ale v porovnaní s hlavným fotoaparátom trpí nižším rozlíšením a ostrosťou. Makrosnímač má 2 MPx, čo je na bežné používanie dostatočné, ale niekedy je jeho použitie diskutabilné. Selfie fotoaparát má 16 MPx so svetelnosťou f/2.5, výsledkami sa zaraďuje skôr do priemeru a pri slabšom svetle sa viac prejavuje šum. Selfie snímač umožňuje záznam videa vo Full HD, takisto aj zadný snímač podporuje najviac 1080p pri 30 fps. Podpora pre 4K nahrávanie videa chýba.

Honor Magic 5 Lite je rozhodne zaujímavý smartfón strednej triedy, ktorý ponúka veľmi zaujímavú výbavu, hoci pri kúpe treba počítať s niektorými limitmi. Medzi ne patrí jeden reproduktor, nabíjanie väčšej batérie a nahrávanie vo Full HD. Prekvapením je absencia nabíjačky aj zadného krytu v balení, čo treba očakávať aj pri ďalších modeloch. Najviac sa nám páči dizajn telefónu, ktorý svojimi príjemnými a zaoblenými rámami pôsobí už na prvý pohľad elegantne, moderne a veľmi dobre sa ovláda. Vďaka nízkej hmotnosti sa drží pohodlne v ruke, a na výborný OLED displej je priam radosť sa pozerať. Výdrž batérie na jedno nabitie je hlavnou prednosťou telefónu, vďaka čomu sa nám aj pri náročných úlohách podarilo dosiahnuť úctyhodných 11 hodín zapnutého displeja (SOT) pri fixne nastavenej 120 Hz, rýchlej obnovovacej frekvencii. Odporúčame.

Zapožičal: Honor

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno