Domov Periférie Recenzia: AOC 27G2SPU

Recenzia: AOC 27G2SPU

Zdielať

Na trhu je množstvo herných monitorov, otestovali sme zaujímavý 27“ model s IPS panelom a 165 Hz frekvenciou.

Mnohí hráči určite túžia po 4K Ultra HD rozlíšení a vysokej frekvencii obnovenia, ale vďaka cenám a najmä priestoru zvolia dostupnejší a tiež menší model, napríklad nami testovaný 27“ monitor od AOC. Najnovší model ponúka niekoľko funkcií, ktoré z neho urobia skvelý štartovací základ pre hranie hier, hoci sa treba uspokojiť len s Full HD rozlíšením, teda 1920×1080px. To môže byť pre časť používateľov limitujúcim faktorom. Na ploche 27“ displeja je slušná hustota pixelov. Poteší aj rýchla až 165 Hz obnovovacia frekvencia a voči štandardným 60 Hz, alebo tiež 100 Hz badať rozdiel. Je tu tiež panel IPS, ktorý sľubuje „realistické, a presné farby“, avšak výrobca na webstránke neuvádza ich špecifikácie.

Páči sa nám jednoduchá línia a dizajn. Bez zbytočných výstrelkov, v tradičnom hernom štýle. Najvýraznejším je azda len niekoľko jemných náznakov červenej farby, čo je typické pre sériu Agon. Na zadnej strane je taktiež niekoľko červených akcentov, ako súčasť tejto dizajnovej línie herných modelov. Rámček na hornej, ľavej a pravej strane je mimoriadne tenký, teda v súlade s dnešnými trendami, čo rozhodne vítame. Uvítajú to tiež používatelia, ktorí používajú viac monitorov. Spodný rámik je tiež dosť tenký, ale oproti ostatným značne hrubší, je tu logo výrobcu. Na spodnej strane je aj celý rad ovládacích tlačidiel; ide o skutočné tlačidlá, nie o dotykové ovládanie.

Monitor je kompatibilný so štandardom VESA a dodáva sa s rýchloupínacím držiakom na priloženom stojane. Ak ho chcú používatelia pripevniť na stenu alebo použiť vlastný stojan je tu aj táto možnosť. I keď rozlíšenie Full HD je oproti 4K výrazne menšie a 27“ už v súčasnosti nie je veľa, testovaný model nepôsobí zle. Je to príjemná zmena, keď používateľ zistí, že má viac miesta na stole. Práca na monitore, ako je surfovanie po internete, kancelárska práca je v poriadku. Aj nekonečné scrollovanie sociálnych sietí je pri 165 Hz celkom príjemné a zábavné.

Kvalitu zobrazovania farieb hodnotíme veľmi dobre. Oceňujeme vyváženie a podanie farieb, dobrú úroveň čiernej, čo nás teší najmä pri práci s fotografiami, alebo YouTube. Hoci aj pri Full HD možno mať vedľa seba dve otvorené dve okná, je potrebné určité zmenšenie alebo zväčšenie. Testovaný monitor je však určený najmä na hranie a preto má 1 ms dobu odozvy, Adaptive Sync a obnovovaciu frekvenciu 165 Hz. Čistota a rýchlosť zobrazenia sú výborné a vďaka tomu sa zlepšili aj reakčné časy. Veľa hier podporuje vysokú obnovovaciu frekvenciu a pri Full HD možno dosiahnuť vyššie fps bez potrebných (vlajkových) najvýkonnejších grafických kariet. Celkovo však pekné úrovne čiernej, dobré farby a plynulý pohyb z neho robia skvelý monitor na všetky druhy každodenného používania.

AOC 27G2SPU je zaujímavý monitor pre používateľov, ktorí chcú vyššiu obnovovaciu frekvenciu za dostupnú cenu, s rozumnými rozmermi na pracovnom stole. Rýchla odozva 1 ms, synchronizačné technológie a vysoká obnovovacia frekvencia spolu vytvára veľmi dobrý herný zážitok a zvyšuje používateľský výkon. Na prácu by sme uvítali vyššie rozlíšenie, avšak na väčšinu každodenných činností postačuje. Cena je na úrovni 220 až 280 eur, čo je vzhľadom ku parametrom dobre nastavené. Azda najviac nás prekvapilo, že monitor ponúka aj zastaraný VGA konektor. Odporúčame.

Zapožičal: AOC

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno