Domov Novinky Rebríček TOP 100 spoločnosti sveta

Rebríček TOP 100 spoločnosti sveta

Zdielať

InterbrandNa internete sa objavil rebríček z TOP 100. V tomto článku sa dozviete ktoré spoločnosti si polepšili, ktoré si pohoršili svoje postavenie.

V prestížnom rebríčku najhodnotnejšie značky sveta zostavené firmou Interbrand má nového lídra. Apple po 13 rokoch sa dostal na prvú priečku a zosadil spoločnosť Coca-Cola, ktorá spadla na tretie miesto. Druhú pozíciu si zabezpečila spoločnosť Google. Umiestnenie značky v rebríčku, respektíve hodnota značky je determinovaná viacerými faktormi, ktoré berie Interbrand do úvahy napríklad finančná výkonnosť spoločnosti, vernosť zákazníkov či úloha značky pri spotrebiteľskom rozhodovaní.

ti_file_323621482_5000_350_100

Hodnota značky Apple bola vyčíslená na 98,3 miliardy amerických dolárov, Google má podľa Interbrand hodnotu 93,3 miliardy USD a spoločnosť Coca-Cola na 79,2 miliardy dolárov. Keď porovnáme tento rebríček s minulým rokov zistíme, že značka Apple si prilepšila o 28 percent, druhý je Google, ktorý si prilepšil o 34 percent a Coca-Cola narástla „len“ o dve percentá.

ti_file_24277112_5000_150_100

Poďme si povedať v skratke rebríček TOP 10:

Na 10. mieste je spoločnosť Toyota, 9. miesto obsadila spoločnosť Intel, ktorá klesla z 8. miesta kde sa dostala spoločnosť Samsung, 7. miesto obhájila spoločnosť McDonald, 6. miesto zostalo spoločnosti GE.

Do TOP 5 sa dostali tieto spoločnosti.

5. miesto obsadilo tak ako minulí rok spoločnosť Microsoft, na 4. miesto klesla spoločnosť IBM, ktorá klesla z 3. miesta kde spadla spoločnosť Coca-Cola. Na 2. miesto poskočila spoločnosť Google a na 1. miesto vyskočila firma Apple.

Z ďalších zaujímavejších spoločností v rebríčku je Cisco na 13. pozícii, HP na mieste číslo 15, Oracle na 18. priečke alebo Sony na mieste 46. Sociálna sieť Facebook, ktorá sa v minulom roku umiestnila na mieste 69 a tohto roku poskočil až na 53. miesto. Celý rebríček nájdete na stránke zdroja.

Zdroj: Interbrand.com

Zdielať
Predchádzajúci článokNokia pripravuje 10-palcový tablet
Nasledujúci článokAndroid aplikácia GMail dostane dalšiu aktualizáciu
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno