Domov Nezaradené RC modely valcujú digitálne hračky pre mladých

RC modely valcujú digitálne hračky pre mladých

Zdielať

Tráviť čas nad tabletom či počítačom je súčasťou života dnešnej mladej generácie. Bez počítačových hier, či hier na najrôznejších herných konzolách sa dnes neobíde takmer žiaden puberťák.

Avšak čím ďalej viac sa do popredia dostávajú „hračky“, ktoré ponúkajú nielen viac adrenalínu, ale predovšetkým pohybu. To je mantra, ktorú si občas smerom k deťom vysloví nejeden rodič. Niet divu, k technológiám ich za posledný rok pripútali najviac školské povinnosti a tak sa stali súčasťou ich sveta rýchlejšie než obvykle. A práve v tejto dobe predstavujú RC modely vítaný únik z digitálneho sveta. V tomto segmente nájdete výnimočne pestrú ponuku: autá, lietadlá, lode, bagre, vrtuľníky, drony, vojenskú techniku, pracovnú techniku…a mnoho ďalšieho. Šanca, že si i vaše dieťa nájde svojho favorita, je obrovská.

RC modely sa líšia predovšetkým svojou sofistikovanosťou a schopnosťami. Platí u nich priama úmera – čím sofistikovanejšie, tým drahšie. Základné modely kúpite v radoch jednotiek eur, ale zázraky od nich nečakajte. Ide o jednoduché modely, napríklad letiacu disko guľu či levitujúcu planétu. Na opačnej strane barikády stoja modely, za ktoré zaplatíte aj viac než tisíc eur. Jedná sa o veľmi odolné a technicky dokonalé autá, lietadlá či drony, ktorým nechýbajú svetelné efekty, impozantný dosah, vysoká odolnosť či dokonalé detaily.

RC modely predstavujú nielen dobrú zábavu. Často sa z nej stane aktívny koníček, ktorý môžete zdieľať s ďalšími nadšencami. Tí kreatívni a skutočne zapálení sa združujú v spolkoch, ktoré sa nielen pravidelne stretávajú, ale usporadúvajú aj rôzne súťaže či preteky. V tomto prípade sa však zábavná hračka mení na profesionálne a nákladné hobby. Ak by aj u vás nezáväzné hranie prerástlo do súťaživosti, rozhliadnite sa vo svojom okolí. Určite nájdete klub, kde bude podobných nadšencov viacero.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno