Domov Novinky Qualcomm uvádza štyri nové procesory

Qualcomm uvádza štyri nové procesory

Zdielať

Qualcomm, ktorý je azda najznámejším výrobcom procesorov pre mobilné zariadenia uviedol štyri nové modely, ktoré sú zamerané prevažne do nižšej a strednej triedy. Všetky sa vyznačujú vysokým výkonom, ktorý sa doťahuje na minulé high-end procesory a majú zároveň nižšou spotrebu.

Qualcomm procesory

Najnižšiu kategóriu bude reprezentovať Snapdragon 415 a 425. Tieto čipy sú takmer identické, jediným rozdielom je rýchlosť pripojenia, ktoré je v LTE sieti na úrovni 150 Mbps pri 415 a 300 Mbps u 425. Oba sú vyrobené 28 nm procesom a obsahujú 8 jadier Cortex-A53 s grafikou Adreno 405. Tá podporuje rozlíšenie displeja Full HD, ktoré dokáže aj spracovávať.

Qualcomm Snapdragon 620

Procesory Snapdragon 618 a 620 patria do strednej triedy. Slabší z nich, Snapdragon 618, obsahuje netradične šesť jadier (štyri Cortex-A57 a dve Cortex-A72) s podporou 64 bitových operácii. Grafika je zatiaľ neznáma, avšak vieme, že bude schopná nahrávať 4K video a podporovať rozlíšenie obrazovky Quad HD.

Silnejší z dvojice, Snapdragon 620, v sebe ukrýva o dve silnejšie jadrá viac, teda bude obsahovať osem jadier (štyri Cortex-A57 a štyri Cortex-A72). Ostatné špecifikácie sú identické, taktiež s podporou LTE sietí až do 300 Mbps.

Zdroj: PhoneArena

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno