Domov Novinky Qualcomm predstavuje nový čipset Snapdragon 835

Qualcomm predstavuje nový čipset Snapdragon 835

Zdielať

Spoločnosť Qualcomm, výrobca čipsetov pre mobilné zariadenia odhalil informácie ohľadom nového a zároveň najvýkonnejšieho procesoru – Snapdragonu 835. Nový čip 835 je nástupcom predchodcu 821, doposiaľ najvýkonnejšieho procesoru spoločnosti. Čo všetko ponúka?

Uvedenie do predaja je naplánované v prvom polroku roku 2017. Je to prvý procesor výrobcu, ktorý bude vyrobený novou 10 nm FinFET technológiou. Výsledkom sú menšie rozmery v porovnaní s predchodcom a to aj pri použití osemjadrovej konfigurácie s procesormi Kryo 280 CPU.

Je samozrejmosťou, že sa jedná o 64-bitový chipset. Použité grafický procesor je Adreno 540. Na fotografií je prirovnaný ku staršiemu a väčšiemu Snapdragonu 820. Síce ešte nie je v predaji, ale výrobca tradične predstavil výkon novinky v benchmarkoch.

AnTuTu dokonca tvrdí, že sa bez problémov vyrovná čipsetu A10 od Apple, ba dokonca ho v niekoľkých testoch predčí. 835-ka by mala poháňať očakávané vlajkové lode výrobcov roku 2017 ako Samsung Galaxy S8, HTC 11, OnePlus 4 alebo LG G6. Sľubované parametre sú naozaj úctyhodné a my sa už tešíme na test prvého zariadenia osadeného osemjadrovou novinkou Qualcommu.

Zdroj: PCadvisor , Qualcomm

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno