Domov Novinky Qualcomm predstavil nový procesor Snapdragon 805

Qualcomm predstavil nový procesor Snapdragon 805

Zdielať
qualcomm-snapdragon

Snapdragon 800 je obľúbený procesor, ktorú rôzne spoločnosti používajú do svojich vlajkových smartfónov. Qualcomm predstavil nový procesor, ktorým bude Snapdragon 805.
Možno si poviete, že číslo 805 prinesie iba malú zmenu oproti jeho predchodcovi, ale budete možno prekvapení.

Qualcomm vyrobil nový čip, ktorý v sebe skrýva štyri 32-bitové jadrá Krait 450 s taktom 2,5 GHz. Pamäťová priepustnosť dosahuje 25,6 GB/s. Grafická jednotka je taktiež nová a je ňou Adreno 420. Umožňuje enkodovanie a dekódovanie 4K videa v reálnom čase bez problémov. Adreno 420 má mať o 40% vyšší výkon oproti predchádzajúcej Adreno 330. Dôsledkom tak bude plynulejší obraz napríklad pri hrách, ale kto vie ako to bude z výdržou batérie.

Novinkou je aj zlepšenie v dedikovanom procesore pre fotoaparát. Ten zabezpečí lepšiu kvalitu snímkou a kratšie časy medzi jednotlivými fotografiami. Integrovaný je v ňom aj gyroskop pre podporu optickej stabilizácie. Snapdragon 805 v sebe integruje aj najnovšie komunikačné možnosti ako LTE modul, Wi-Fi štandardu ac a Bluetooth 4.0. Qualcomm zdôrazňuje, že všetky tieto konektivity sú obsiahnuté v čipe, aby umožnil streamovanie 4K videa. Qualcomm kladie dôraz aj na slovko 4K pri tomto procesore. Samotná spoločnosť prezýva Snapdragon 805 ako „Ultra HD chipset“.
V súvislosti s oznámením tohto procesoru, ktorá je spájaná so 4K, sa začínajú vynárať špekulácie, či Snapdragon 805 bude osadený v pripravovaných prístrojoch ako Galaxy S5 alebo Xplay 3S (o ktorom sme vás informovali), či v iných 4K tabletoch, ktoré budú predstavené počas budúceho roka. Snapdragon 805 je v súčasnej dobe zasielaný ako vzorka výrobcom smartfónov a tabletov. V zariadeniach by sa mal ukázať najneskôr do júna 2014.
Zdroj: GSMarena

Zdielať
Predchádzajúci článokMobilný internet so zdieľaním dát už od 12 eur
Nasledujúci článokHuawei Ascend P6 má potvrdeného nástupcu
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno