Domov Novinky QNAP uvádza nový NAS – HS-251

QNAP uvádza nový NAS – HS-251

Zdielať

QNAP HS-251Spoločnosť QNAP pripravila vylepšený NAS, ktorý je určený do obývačky, čomu je prispôsobený aj jeho tvar. Ponúkne pasívne chladenie a jedná sa o pokračovateľa modelu HS-210. Nový QNAP HS-251 Turbo NAS má už HDMI.

Oproti modelu HS-210 tu totiž nemáme 1,6 GHz procesor Marvell s 512 MB ​​RAM a jedným gigabitovým ethernetovým rozhraním. Namiesto toho nám nový model ponúkne dvojjadrový procesor Intel pracujúci na 2,41 GHz, čo by mohol byť nejaký Celeron z generácie Bay Trail. Ten bude mať k dispozícii 1 GB DDR3L RAM, dve rozhrania USB 3.0, spomínaný HDMI a tiež dva RJ-45 Gigabit Ethernet. QNAP sa teda rozhodol hardvérovú výbavu podstatne vylepšiť a je otázkou, čo to urobí s cenou.

Rozhranie HDMI využijeme v kooperácii s prehrávačom založeným na XBMC, aký QNAP ponúka aj u svojich výkonnejších NAS. Okrem toho je tu ale pochopiteľne celý systém QTS 4.1 is sprievodnými aplikáciami ako File Station, Video Station, Qfile pre Android a iOS a tak ďalej, takže v tomto smere nebude medzi novinkou a HS-210 veľký rozdiel. Vzhľadom k prehrávaču a rozhranie HDMI sa však bude veľmi hodiť diaľkový ovládač, pričom k tomu poslúži aplikácie Qremote, vďaka ktorej budeme môcť využiť napríklad telefón, prípadne ovládač kompatibilný s MCE a treťou možnosťou je klasická klávesnica a myš, najlepšie však bezdrôtové.

Zdroj: Tlačová správa QNAP

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno