Domov Novinky QNAP predviedie nové NAS na CES 2014

QNAP predviedie nové NAS na CES 2014

Zdielať

QNAPQNAP samozrejme taktiež pricestoval na CES 2014, aby predstavil svoje novinky. Medzi tie patrí predovšetkým tichý NAS HS-210 a celá rada TS-x70 PRO, v ktorých sa uplatní nová verzia systému QTS 4.1. Pro virtualizované systémy tu tak je rovnako nová rada vNAS. O tichom NAS vhodnom i do obývacieho pokoja, alebo o QNAP HS-210.

Ide o pasívne chladený model s netradičným tvarom a rozmermi 41×302×220 mm. Do jeho tela sa vojdu dva desktopové pevné disky, takže ide v podstate o klasický model pre domácnosti, len v trošku netradičnom tele.

Nová séria TS-x70 Pro sa skladá z modelov pre 4, 6 nebo 8 diskov a sľubuje ľahké použitie a vysoký výkon, pričom nebude núdza o funkciu pre zálohovanie dát, ich synchronizácia, vzdialený prístup a také multimediálne funkcie. Tu sa nestretneme s úspornými procesormi ARM, ale s 3,3 GHz dvojjadrom od Intelu, pričom za zmienku stojí taktiež podpora 5.1 kanálového zvuku vďaka rozhrania HDMI. Stačí vtedy NAS pripojiť k televízoru a zvukovému systému a máme z neho domáce kino.

QNAP

QNAP ďalej oznámil certifikáciu svojich modelov pre Control4, čiže systémy pre “múdru” domácnosť, takže budeme môcť ovládať NAS a NVR značky QNAP pomocou rovnakej softvérovej platformy, ktorou ovládame ďalšie zariadenie v domácnosti. To zahrňuje treba i IP kamery značky Vivotek, napríklad novou vonkajšou IP8336W s IR senzor alebo CC8130 so 180° zorným poľom.

Zdroj: Tlačová správa QNAP

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno