Domov Novinky QNAP: Odolný a pasívne chladený NAS IS-400 Pro

QNAP: Odolný a pasívne chladený NAS IS-400 Pro

Zdielať

QNAP IS-400 Pro NASQNAP pripravil nový model IS-400 Pro, ktorý sa bude hodiť pre nasadenie aj v prostredí, kde mu hrozí vibrácie, prach, vlhkosť a nízke či vysoké teploty. QNAP IS-400 Pro NAS môžeme teda označiť za odolný NAS, ktorý navyše k svojej prevádzke nepotrebuje aktívne chladenie pomocou ventilátora.

Vďaka tomu môže byť uzavretý, aby sa do neho nedostal prach a iné nečistoty. Na druhú stranu je jasné, že pre nasadenie pri vysokých teplotách nebude práve vhodné ho vybaviť pevnými diskami. Hodiť sa budú skôr SSD a ako QNAP hovorí, predovšetkým modely určené na priemyselné nasadenie. Taktiež je jasné, že takáto výbava bude podstatne drahšia než pevné disky. QNAP tiež hovorí o tom, že jeho NAS splnil testy MIL-STD-810G-514.6-1, ktoré ho skúšali na odolnosť voči vibráciám a nárazom.

Nový NAS je založený na 1,1 GHz procesore Intel Celeron s dvoma jadrami a 2 GB pamäte DDR3, čo mu umožní prevádzkovať rôzne aplikácie alebo servery a užívatelia sa môžu vďaka agregáciu ethernetových liniek tešiť na priepustnosť až 221 MB/s pri čítaní a 214 MB/s pri zápise. Inštalovať do neho môžeme až štyri 2,5″ zariadenia s rozhraním SATA a k dispozícii máme po dvoch portoch RJ-45 Gb Ethernetu, USB 3.0 a USB 2.0.

Zdroj: Tlačová správa QNAP

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno