Domov Novinky QNAP HS-210 je tichý NAS do obývačky

QNAP HS-210 je tichý NAS do obývačky

Zdielať

QNAP_HS-210_01Známy výrobca sieťových úložných systémov, spoločnosť QNAP, si pripravila nový model s označením Turbo NAS HS-210. Ten má zaujať svojím elegantným a pasívne chladeným telom, ktoré má zapadnúť medzi ostatné elektroniku v obývacej izbe. Rozmery nového QNAP Turbo NAS HS-210 tak zodpovedajú skôr DVD prehrávaču, než klasickému sieťovému dátovému serveru pre domácnosti.

Konkrétne ide o rozmery 41×302×220 mm (V׊×H) a čistú hmotnosť 1,56 kg. Dizajn je tiež veľmi jednoduchý, takže tu máme jednoduchou čiernu krabicu, ktorá má na prednej strane iba označenie QNAP Silent NAS a zelenú kontrolku.

QNAP si tak dobre uvedomuje, že používatelia si často inštalujú NAS server predovšetkým ako zdroj filmov, fotografií a hudby, čiže ich logickým miestom pôsobnosti potom je obývacia izba, aj keď domáci sieť mu umožní pracovať v podstate kdekoľvek.

QNAP_HS-210_02

HS-210 je založený na 1,6 GHz procesore Marvell, 512 MB ​​RAM a 16 MB Flash. Pre pevné disky ponúkne dve 2,5″/3,5″ pozície s rozhraním SATA, pričom sa jedná o dve šachty podporujúci Hot-Swap. Na pripojenie k sieti poslúži gigabitový Ethernet a potom tu nechýbajú ani dva porty USB 2.0 aj dva USB 3.0 a ako ďalší zdroj dát môže poslúžiť SD karta. Aspoň niektoré z týchto rozhraní by logicky mali byť prístupné spredu, napríklad pod vyklápacím panelom, ale ako môžeme vidieť na fotografii, všetky USB porty vrátane slotu pre SD kartu sú bohužiaľ vzadu, kde budú zle prístupné.

Ako operačný systém si QNAP zvolil pochopiteľne vlastnú QTS 4.1, ktorý umožní doinštalovať rôzne aplikácie podľa výberu, pričom sa nezabudlo ani na mobilné aplikácie Qfile, Qmusic, Qphoto, Qmanager a VMobile. Práve pre multimédiá sú pripravené aplikácie Photo Station, Music Station a Video Station, nechýba možnosť využitia sociálnych sietí pomocou SocialLink Station a popri tom tu máme pripravené desiatky ďalších aplikácií od tretích strán. QNAP HS-210 už bol vypustený na trh, avšak do slovenských obchodov zatiaľ nedorazil.

Zdroj: Tlačová správa QNAP

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno