Domov Novinky Prvý 500 GB pevný disk pre Android tablety

Prvý 500 GB pevný disk pre Android tablety

Zdielať

seagate-ultra-mobile-hard-driveČo by ste povedali na tablet, ktorý by mal vnútornú pamäť 500 GB? Už čoskoro by to mala byť realita.

Nie je to až taká novinka ako by sa to na prvý pohľad mohlo zdať. Seagate už predstavil 250 GB disk do tabletov značky Archos. Teraz Seagate predstavuje 500 GB pevný disk a oproti 250 GB pevným diskom prináša viaceré novinky. 500 GB disk rozširuje existujúci 5 mm dizajn s rýchlou vyrovnávacou pamäťou 8 GB Flash, tvrdší obal a firmware, ktorý zvyšuje ako spotrebu energie, tak aj odolnosť proti nárazom. V Android tabletoch, kam sa novinka chystá, sa vám do SSD časti s prehľadom zmestí celý systém aj všetky najčastejšie používané aplikácie, takže o výkon a odozvu štandardných Flash pamätí neprídete. Bude to chvíľu trvať, než niekto bude môcť overiť tieto tvrdenia, pretože Seagate neuviedol žiadne informácie o dostupnosti.

Špecifikácia:

Kapacita 500 GB
Rozhranie SATA 6 Gb/s
Výška 5,0 mm
Cache 16 MB.
Šírka 69,85 mm
Typická hmotnosť 93
Rýchlosť odstreďovania 5400
Maximálna prevádzková Shock 400Gs
Priemerný prevádzkový výkon 1,7 W

Zdroj: Engadget.com

Zdielať
Predchádzajúci článokRýchlejšie spracovanie dokumentov do systémov
Nasledujúci článokO2 odkazuje žiakom: Aj stará šunka môže pomôcť
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno