Domov Novinky Prototyp herného notebooku Razer ponúka tri monitory

Prototyp herného notebooku Razer ponúka tri monitory

Zdielať

Tohtoročný veľtrh elektroniky CES 2017 je v plnom prúde. Okrem nových technológií, smartfónov alebo elektromobilov sa veľká pozornosť, samozrejme, dostáva aj notebookom.

Razer predstavil na CES 2017 prototyp svojho notebooku, ktorý nazýva „Project Valerie“. Pod záhadným názvom sa skrýva herný notebook, no nie len taký hocijaký. „Project Valerie“ vyzerá podobne ako minuloročný model Razer Blade Pro, no predstavuje nezvyčajné riešenie zobrazovania, keď prichádza hneď s tromi samostatnými obrazovkami, ktoré sa do seba zasúvajú.

V uponáhľanej dobe, kde dôležitú úlohu zohráva úspora času a na to nadväzuje multitasking, by mohlo byť viacero obrazoviek jedným z možných riešení. Mnoho používateľov vidí riešenie v externom pripojení ďalšej obrazovky. Nový projekt Razeru však neprináša jednu, ale rovno dve obrazovky naviac, samozrejme, bez použitia káblov.

Ďalšie dve obrazovky si vyžiadali daň. Ako to už býva, oproti predchodcovi notebook zhrubol o približne 1,5 cm a na hmotnosti pribral takmer 2 kg, čo činí výslednú hrúbku 3,8 cm a hmotnosť takmer 5,5 kg. Z bližších špecifikácií toho skutočne nevieme veľa. Keďže ide o prototyp, prezentovaná bola predovšetkým nezvyčajná koncepcia dizajnu.

Notebook je primárne určený pre zanietených gamerov, takže možno predpokladať použitie grafickej karty NVIDIA GeForce GTX 1080. Súčasťou by mala byť aj rovnaká klávesnica ako v prípade notebooku Blade Pro. Veľkou neznámou zostáva výdrž batérie, keďže tri obrazovky budú potrebovať na svoj chod enormné množstvo energie.

Zdroj: TheVerge

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno