Domov Novinky Projekt Christine: modulárny dizajn počítača Razer

Projekt Christine: modulárny dizajn počítača Razer

Zdielať

Razer project ChristinePočítač je už jednou z najviac otvorených a modulárnych platforiem počítača, alebo herných zariadení, ktorú teraz môžu využiť zákazníci spoločnosti Razer. 

Na veľtrhu CES 2014 spoločnosť predstavila projekt Christine, ktorá sa skladá z centrálnej veže, do ktorého môžu používatelia do slotov vložiť kombináciu rôznych modulov ako procesor, grafika, vnútorná pamäť a ďalšie. Razer tento nový systém nazval ako “najviac modulárna konštrukcie počítača na svete”. Hovorí, že po celú dobu histórie počítača až po súčasnosť “hardcore nadšenci boli schopní využiť počítač a jeho prispôsobiteľnosť”.

Avšak nový plne modulárný koncept spoločnosti Razer umožňuje používateľom vytvárať a upravovať počítačov bez akýchkoľvek technických znalostí. Spoločnosť tvrdí, že: “môžete vybrať ľubovoľný modul on-the-fly v ľubovoľnej kombinácii, či už je to modul procesoru, pamäť, grafická karta, vnútorna pamäť alebo napájací zdroj a jednoducho ho pripojte” a potom vďaka PCI-Express architektúry stroja, komponenty sú rozpoznané a využívané systémom.

“Projekt Christine je nový koncept a dizajn, ktorý bude revolučným spôsobom ako používatelia zobrazia tradičné počítače. Toto je prvý herný systém, ktorý je schopný držať krok s technológiami a mohli by umožniť spotrebiteľom, aby museli znova kupovať ďalší počítač alebo herný systém” hovorí Min-Liang Tan, spoluzakladateľ spoločnosti Razer, generálny riaditeľ a kreatívny riaditeľ. “Máme históriu, ktorá prináša neuveriteľne inovatívnu koncepciu systémov na trhu a je treba povedať, že projekt Christine je veľmi vzrušujúci a nové vyhliadky pre budúci vývoj.”

Razer project Christine-2

Quad SLI 

Jednou z veľkých výhod počítačov je ich inovovateľnosť a Razer tvrdí, že projekt Christine je “trvalo prispôsobiteľný” a rozšíriteľné podľa vývoja technológií. Komponenty môžu byť buď pridané, alebo nahradené, ako pridanie ďalšieho úložiska, alebo dokonca ďalšie moduly grafické karty týmto spôsobom “až quad-SLI grafiku”. Zameranie na module budovanie blokov a prevedení Razer informuje, že každý kábel je zapečatený v module ako samostatný celok, ktorý je k dispozícii (v prípade potreby) aktívne chladenie kvapalinou a potlačenie šumu.

Razer project Christine-3

Všetky systémy projektu Christine je k dispozícii s LCD dotykový displej, ktorý poskytuje informácie, kontrolu, monitorovanie a údržbu pre používateľa. V systéme bude pravdepodobné systém s otvorenou platformou, takže Windows nebude jediná voľba operačného systému.

Zdroj: Hexus

Zdielať
Predchádzajúci článokLenovo Beacon – osobný cloud a All-in-One
Nasledujúci článokAMD oficiálne uvádza APU Kaveri a porovnáva ich s Intelom
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno