Domov Novinky Privítajte nový herný notebook ROG Zephyrus S GX701

Privítajte nový herný notebook ROG Zephyrus S GX701

Zdielať

Spoločnosť ASUS oficiálne spustila predaj notebooku herných notebookov ROG Zephyrus S GX701 na Slovensku.

Tento tenký herný notebook ponúka grafickú kartu NVIDIA GeForce RTX 2080 Max-Q a 8. generáciu procesora Intel Core i7. Notebook používa na zobrazenie 17” displej so 144 Hz obnovovacou frekvenciou a tenkými rámikmi, pričom vo výbave má aj technológie NVIDIA G-SYNC a Optimus. Pokiaľ ide o procesor, zariadenie má vo výbave model Intel Core i7-8750H so šiestimi jadrami a 12 vláknami s Turbo frekvenciou 4,1 GHz. Notebook je tak vďaka výkonu vhodný pre úpravu a renderovanie videa, 3D rendering či náročný multitasking, ako je hranie a streamovanie.

Grafická karta, ktorá je v notebooku je postavená na architektúre NVIDIA Turing a využíva najnovšie technológie ako ray tracing v reálnom čase a umelú inteligenciu. Vo výbave nechýba 24 GB DDR4-2666 pamäte a 8GB videopamäte GDDR6 VRAM. Rýchle úložisko typu NVMe SSD je k dispozícii vo veľkosti v najvyššej výbave v kapacite 1TB. Oceňujeme, že toto je prvý herný notebook, ktorý umožňuje nabíjanie batérie pomocou dodávaného napájacieho zdroja, alebo cez USB-C port.

USB-C port tiež umožňuje pripojenie k externému displeju pomocou štandardu DisplayPort 1.4 a vo výbave má aj HDMI 2.0b výstup, takže k notebooku možno pripojiť k dva 4K monitory s frekvenciou 60 Hz. Vo výbave je ďalej gigabitová Wi-Fi sieťová karta spolu s dvomi zabudovanými 2,5W reproduktormi. Tradične ako aj ostatné herné notebooky, aj tento model ponúka nastaviteľné RGB LED podsvietenie, ktoré si používateľ môže nastaviť v softvéri priamo vo Windowse. Podsvietenie sa rozširuje aj na touchpad, ktorý je umiestnený napravo od klávesnice a možno ho premeniť na numerickú klávesnicu.

Zaujímavosťou je, že podsvietenie možno synchronizovať s príslušenstvom a ďalšími zariadeniami s podporou technológie Aura Sync (teda napríklad spolu so základnými doskami v počítači, alebo hernom smartfóne ASUS ROG). Tenké rámiky okolo displeja však na notebooku limitujú priestor pre zabudovanú webkameru a preto ju výrobca nemá nad displejom zabudovanú, ale ponúka externý modul, ktorý sa kupuje samostatne, ide o príslušenstvo s označením ROG GC21, ktoré ponúka kvalitu Full HD pri 60 fps. Na záver dodávame, že v predaji bude notebooku od dnes a cena začína od 2399 eur.

1 komentár

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno