Domov Novinky Pripravuje sa ďalší smartfón s QHD displejom

Pripravuje sa ďalší smartfón s QHD displejom

Zdielať

alcatelHádajte, kto je ďalší na rade k uvoľneniu smartfón s QHD displejom? Možno budete prekvapení, ak zistíte, že je to Alcatel. Smartfón výrobcu, ktorý je vo vlastníctve čínskej spoločnosti TCL bude zrejme nasledovať v stopách Vivo (začal toto šialenstvo s xplay 3S), Oppo Find 7 a LG G3. 

Alcatel One Touch D820 sa objavil na GFXBench len nedávno, a preto sa stalo, že sa na verejnosť dostali niektoré jeho špecifikácie. Smartfón s operačným systémom Android 4.4 Kitkat zrejme príde s 4,6 palcovým displejom spolu s týmto šialeným rozlíšením QHD, 3 GB RAM a 16 GB vnútornej pamäte. O pohon sa zrejme bude starať pripravovaný osemjadrov procesor spoločnosti MediaTek MT6595, ktorý je kombináciou jadier Cortex-A17 a Cortex-A7. Má podporu pre LTE a procesor môže byť taktovaný až na 2,2 GHz.

Benchmark pokračuje zoznamom dvojice fotoaparátov schopných nahrávať 4K videa, jeden na prednej a jeden na zadnej strane Alcatel D820. Prístroj by mal mať všetky senzory, ktoré by ste očakávali, ale z nejakého dôvodu nebude k dispozícii NFC. Existuje niekoľko problémov s vyššie uvedených údajov.

Alcatel One Touch D820 bench

Po prvé, mali by ste vedieť, že GFXBench zvyčajne podceňuje rozlíšenie fotoaparátu v smartfónoch – takže 7 MPx je jednoznačne v skutočnosti 8 MPx. Veľkosť displeja sa zdá byť v poriadku aj pre Quad HD obrazovky má pred sebou ešte dlhú cestu k dosiahnutiu takej malej veľkosti. Mimochodom, ak to bude skutočne 4,6 palcov hustota pixelov bude 638 ppi.

Skôr nedôveryhodná sa zdá byť informácia, že predný fotoaparát by mohol nahrávať 4K videa. Pre túto chvíľu sú zatiaľ tieto informácie len ako zrnko soli, ale tešíme sa na ďalšie úniky. Nie je celkom jasné, že by sme mohli očakávať od spoločnosti Alcatel smartfón, ktorý bude zaradený do vyššej triedy. Nechajme sa prekvapiť.

Zdroj: GSMarena

Zdielať
Predchádzajúci článokTelekom: Optický internet s rýchlosťou až 300 Mbps
Nasledujúci článokArchos predstavil smartfóny 50b a 50c Oxygen
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno