Domov Novinky Prichádza PocketBook InkPad 3 Pro – vodeodolná čítačka

Prichádza PocketBook InkPad 3 Pro – vodeodolná čítačka

Zdielať

PocketBook predstavuje novú čítačku v portfóliu, model InkPad 3 Pro, novú edíciu 7,8“ čítačky elektronických kníh s ochranou proti vode a možnosťou pripojenia rozhrania Bluetooth. Čo zaujímavé ešte model prináša?

Nový model vo veľkosti knihy je vybavený obrazovkou E-ink Carta HD (1872×1404 px) s rozlíšením 300 dpi čo znamená, že vďaka rozumným rozmerom padne pohodlne do ruky a veľkosťou sa podobá priemernej tlačenej knihe. Keďže výrobca pridal odolnosť voči vode, používateľ môžet začítať knihy v kúpeľni, pri bazéne, na pláži či dokonca v daždi. Nová čítačka elektronických kníh je celá vodoodolná. Povrchová vrstva ochráni vnútornú elektroniku zariadenia pred možným poškodením spôsobeným vystaveniu vlhkosti alebo tekutinám a to vďaka stupňu ochrany IPX8: zariadenie možno v sladkej vode ponoriť na 60 minút do hĺbky dvoch metrov.

Na zabezpečenie ďalšej ochrany pred mechanickým poškodením je priamo v balení praktické puzdro čiernej farby. Použitím puzdra zvýši používateľ aj efektívnosť e-čítačky, keďže má v zabudovaný snímač krytu, ktorý automaticky zariadenie po vložení do puzdra prepne do režimu spánku. Z ďalších technológií čítačky spomeňme SmartLight, ktorá automaticky vyrovná jas a teplôt farieb obrazovky v závislosti od osvetlenia a denného času. Používateľ si môže manuálne nastavovať jas a teplotu farieb podsvietenia priamo na strane knihy. Okrem toho si možno vytvárať šablóny s rôznymi súbormi nastavení jasu obrazovky, čím si zjednoduší prácu s čítačkou a ušetrí si aj čas.

Výrobca chce poskytovať čo najlepšie možnosti každému používateľovi, takže prichádza s možnosťou knihy nielen čítať, ale aj počúvať. Môže za to USB audio adaptér a bezdrôtové pripojenie cez rozhranie Bluetooth. Čítačka podporuje dva najpopulárnejšie zvukové formáty – MP3 a M4B. Ďalšou užitočnou funkciou, ktorá stojí za zmienku, je možnosť prevodu textu na reč, vďaka čomu sa z čítačky stane rozprávač. Pomocou funkcie prevodu textu na reč zariadenie skonvertuje text e-knihy na hlas, ktorý následne nahlas prečíta textový súbor z knižnice čítačky.

Pre úplnosť dodávame, že čítačka disponuje dvojjadrovým procesorom a 1GB RAM, čo výrazne zvyšuje rýchlosť čítačky. V prvom rade zabezpečuje rýchlosť spúšťania aplikácií a služieb spolu s plynulým otáčaním stránok. Batéria s kapacitou 1900 mAh sa postará o týždne čítania bez nutnosti nabíjania. Interná pamäť čítačky sa rozšírila na 16GB, čo umožňuje uloženie elektronickej knižnice s viac než 3000 knihami. PocketBook InkPad 3 Pro podporuje 19 knižných a 4 grafické formáty (JPEG, BMP, PNG a TIFF). Všetky tieto súbory si navyše možno jednoducho do čítačky stiahnuť vďaka zabudovanému rozhraniu Wi-Fi a online službám: Dropbox, Send-to-PocketBook a PocketBook Cloud. Odporúčaná cena čítačky je 269 eur.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno