Domov Novinky Prichádza nová rádioamatérska stanica GT-5

Prichádza nová rádioamatérska stanica GT-5

Zdielať

Niet na svete rádioamatéra, ktorý by sa nestretol so značkou Bofeng. Mnohými milovaná, avšak fajnšmekrami zatracovaná značka, ktorá vsadila na jednoduchý (lacný) koncept jediného VF čipu. Keďže ide o klasickú, programovateľnú „dualbanderku“ je možné ju okrem licencovaných rádioamatérskych pásmach používať aj na voľné PMR frekvencie, na ktoré sa vzťahuje všeobecné povolenie.

Pufung GT-5 01

To znamená, že jej použitie je umožnené prakticky komukoľvek a spojíte sa s ľubovoľnou PMR vysielačkou, hoci aj s hračkou z hypermarketu, alebo detskou „babysitterkou“. Počúvať je možné čokoľvek, čiže po preskenovaní pásma môžete naraziť na taxislužby, lodnú prevádzku, mestských policajtov atď…

Pufung GT-5 02

Poslednou stanicou, ktorú čínska firma vytvorila pod svojím pôvodným menom Baofeng je model GT-3 tvoriaci upgrade slávnej UV-5R. Nová GT-5 zachovala čierno oranžové farby, avšak kompletne zmenila dizajn. Vysielačku natiahli do výšky, zlepšil sa jej úchop a zároveň navýšili kapacitu batérie na 2000 mAh.

Pufung GT-5 03

Novinkou je aj dvojité PTT tlačidlo, je na používateľovi na ktorom z dvoch kanálov má záujem vysielať. Predchádzajúce modely sa nastavovali na aktívny kanál automaticky podľa poslednej relácie, čo pri duálnej práci spôsobovalo problémy. Aktuálne je GT-5 k dispozícii len v čínskych e-shopoch za 60 dolárov. Je otázkou času, kedy príde aj na náš trh, rovnako ako predchádzajúce verzie.

Zdroj: Aliexpress

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno