Domov Novinky Prichádza EIZO Foris – 240 Hz herný monitor

Prichádza EIZO Foris – 240 Hz herný monitor

Zdielať

EIZO ForisSpoločnosť EIZO si pripravila nový 23,5″ monitor Foris FG2421, ktorý má ako prvý svojho druhu ponúknuť obnovovaciu frekvenciu 240 Hz. Okrem toho sa chváli veľmi krátkym input Lage a špeciálnymi režimami vyvinuté v spolupráci s tímom Fnatic, ktoré sú určené pre rôzne hry. Použitý panel má rozlíšenie 1920×1080 pixelov, je typu VA (Vertical Alignment) s pozorovacími uhlami 176° a natívnym kontrastom 5000:1.

Obnovovacej frekvencii 240 Hz zaistí konverzie zo 120 Hz signálu pomocou funkcie Turbo 240 . Odozva potom činí iba 1 ms, takže ide nepochybne o veľmi rýchly monitor. O minimalizáciu input lagu sa potom stará firemné integrovaný obvod. Ten zabezpečí, že pri 60 Hz signálu je oneskorenie menej než 1 zobrazenú snímku a u 120Hz signálu potom 1,5 snímky.

Ďalej od Eiza získame softvér ScreenManager Pre for Gaming, ktorý nám umožní získať ďalšie profily nastavení, ktoré sú uložené na gaming.eizo.com a tam tiež môžeme prispieť svojimi profilmi. Rovnaký softvér potom ponúkne aj vytvorenie skratiek pre ovládanie monitora vrátane jeho vypnutia, zmeny farebného režimu, atď. Zvoliť si tiež môžeme to, či sa obraz u nižšieho rozlíšenia roztiahne cez celú obrazovku, alebo sa zobrazí v mierke 1:1.Kompatibilita je zaručená s OS Windows Vista/7/8.

Pre pripojenie k počítaču je pripravené rozhranie HDMI, DisplayPort a DVI-D, popri tom je tu USB hub s dvoma portami a tiež linkový/slúchadlový audio výstup. Na čelnej strane potom je senzor pre detekciu okolitého osvetlenia a automatické nastavenie jasu. Nakoniec sa výrobca zmienil o prevedenie s novým dizajnom, ktorý ponúkne na zadnej strane červenej madlo a pútko pre káble rovnakej farby. Stojan potom umožní nastaviť výšku v rozmedzí 60 mm a potom samozrejme dovolí monitor naklápať alebo s ním otáčať. Záruka na Foris FG2421 bola stanovená na päť rokov ao cene sa správa nezmieňuje.

Zdroj: Tlačová správa EIZO

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno