Domov Novinky Prenosný LED projektor ASUS S1

Prenosný LED projektor ASUS S1

Zdielať

ASUS S1 02ASUS predstavil mobilný LED projektor S1, ktorý sa zmestí do vrecka alebo príručnej tašky. Projektor je vybavený dobíjacím akumulátorom s výdržou až tri hodiny, ktorý možno vďaka kapacite 6 000 mAh použiť i k dobíjaní mobilných telefónov a ďalších zariadení.

Model S1 umožňuje premietať obraz s uhlopriečkou 41″ zo vzdialenosti jedného metra od projekčnej plochy. Použitý svetelný zdroj typu LED zaisťuje okamžité zapnutie alebo vypnutie. O kvalitný zvuk sa stará vstavaný reproduktor s technológiou ASUS SonicMaster. Nechýba ani port MHL, takže možno premietať obsah z kompatibilných mobilných zariadení a súčasne ich nabíjať. Novinka sa začne u nás predávať od polovice februára za 314,90 eur s DPH.

Prenosný projektor s vstavaným akumulátorom

Mobilný projektor S1 je vysoký len 3 cm a váži 342 gramov. Je preto ideálnym riešením pre všetkých užívateľov, ktorí chcú často prezentovať na cestách  Vstavaná 22 Wh nabíjacia batéria zaisťuje výdrž až tri hodiny na jedno nabitie. Batérie môže vzhľadom ku kapacite 6 000 mAh dobre poslúžiť i k nabíjaniu mobilných zariadení. Model S1 ponúka jeden z najlepších projekčných pomerov v danej triede. Vďaka tomu dokáže premietať obraz s uhlopriečkou 41″ zo vzdialenosti jedného metra od projekčnej plochy, takže sa hodí aj pre prezentácie v stiesnených priestoroch.

ASUS S1 01

Zariadenie je vybavené svetelným zdrojom LED so svietivosťou 200 lúmenov, ktorý pokrýva 100% farebného priestoru NTSC, čo prispieva k realistickej projekciu. Ekologický svetelný zdroj garantuje životnosť až 30 tisíc hodín, takže v dlhodobom horizonte prináša značné úspory nákladov, ktoré by ste inak museli vynaložiť na výmenu lámp. Tento typ svetelného zdroja má však ešte ďalšie výhody – na rozdiel od bežných projektorov, ktoré potrebujú čas rozohriatie a schladenie, môžete S1 môžete okamžite zapnúť alebo vypnúť.

Výnimočný zvuk i konektivita

S1 sa vyznačuje tiež nadštandardným zvukom, na čom má zásluhu integrovaný reproduktor využívajúci technológiu ASUS SonicMaster. Projektor je navyše vybavený portom HDMI, takže je kompatibilný s notebookmi, multimediálnymi prehrávačmi i hernými konzolami. Vďaka rozhraniu Mobile High-Definition Link (MHL), môžete cez projektor S1 premietať obsah z kompatibilných zariadení a súčasne ich nabíjať.

ASUS S1 03

Ocenený dizajn

Mobilný LED projektor S1 na prvý pohľad zaujme svojím elegantným a súčasne odolným hliníkovým telom, ktorého povrch zdobí motív sa sústrednými kruhmi, ktorý ASUS používa dlhšie u svojich notebookov. Projektor nedávno získal ocenenie 2014 CES Innovations Award a 2014 iF Product Design Award, písali sme o tom nedávno v tomto článku.

Technické parametre:

Zobrazovacia technológia

0,3″ DLP

Svetelný zdroj

R/G/B LED, životnosť 30 tisíc hodín

Natívne rozlíšenie

WVGA 854×480 px 

Svetelný výstup (max.)

200 lumenov

Saturácia farieb

100 % NTSC

Počet zobrazovaných farieb

16,7 miliónov farieb

Projekčný pomer

1,1 : 1 (41″ zo vzdialenosti 1 meter)

Pomer strán

Auto / 16 : 9 / 4 : 3 

Vstavaná batéria

6000 mAh (5 V pri 1 A)

Výdrž batérie

22 Wh
(pri svietivosti 50 lumenov v režime batérie až 3 hodiny; pri svietivosti 70 lumenov v režime prezentácie až 1,8 hodiny)

Zvuk

2W reproduktor s technologiou ASUS SonicMaster 

Rozhrania

HDMI/MHL, výstup na sluchátka, port USB (1× typ A, pro nabíjanie) 

Príprava pre stojan

Áno

Rozmery

110,5×102×30,7 mm 

Čistá hmotnosť (přibl.)

342 gramov

Príslušenstvo

Brašna, napájací adaptér, napájací kábel, HDMI kábel, USB kábel, MHL kábel, Príručka pre rýchle spustenie, záručný list 

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu ASUS S1 poskytuje server Heureka.sk

Zdroj: Tlačová správa ASUS

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno