Domov Novinky Hudba budúcnosti? Premiéra skúšobného 8K vysielania!

Hudba budúcnosti? Premiéra skúšobného 8K vysielania!

Zdielať

Podujatie SES annual Industry Days odštartovalo oznámením satelitného operátora o skúšobnom vysielaní 8K signálu priamo na TV s plochou obrazovkou so vstavaným satelitným prijímačom.

8K obsah vysielaný cez orbitálny slot Astra 28,2°E bol predstavený na dvojdňovom podujatí, ktoré sa konal v Luxemburgu. Spin Digital poskytol odbornosť na kódovanie a Samsung 8K televízor pre príjem a dekódovanie vysielaného signálu (7680×4320 pixelov a 50 fps), pričom sa použil HEVC enkóder pri prenosovej rýchlosti 70 Mbps. 82” QLED TV Samsung 8K Q950RB prijíma signál priamo a využíva parametre prenosu DVB-S2 špeciálne pre toto skúšobné vysielanie.

Vysielanie obsahu v kvalite 8K vo viacerých video formátoch vyžaduje efektívne kódovanie videa a spoľahlivú technologickú infraštruktúru. Technológia kompresie bude v najbližších rokoch efektívnejšia a skúšobné vysielanie ukazuje, že satelit je schopný spoľahlivo poskytovať prenosové rýchlosti potrebné na distribúciu 8K signálov naprieč kontinentami. Podujatia tohto alebo podobného charakteru sú nielen ideálnou platformou na prezentáciu najnovších produktov a služieb, ale vďaka celosvetovej účasti umožňuje aby jednotlivé spoločnosti medzi sebou diskutovali o konceptoch a možnostiach.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno