Domov Novinky Predstavujeme externý box Zalman SHE350 z šifrovaním

Predstavujeme externý box Zalman SHE350 z šifrovaním

Zdielať

„Ukáž mi svoj pevný disk a podľa jeho obsahu ti poviem, kto si“, takto by mohlo znieť staré porekadlo v novšej, upravenej verzii. Pre tých, ktorí si chcú chrániť dôverné informácie uložené na pevnom disku, Zalman pripravil externý box SHE350 z šifrovaním.

zalman-she350-01

Najdôležitejšou časťou tohto externého boxu je spôsob, akým chráni dáta uložené na disku. V SHE350 je použitý šifrovací algoritmus AES 256 bit XTS, ktorý ako hovorí výrobca – je tiež používaný vládnymi orgánmi v USA. Úlohou externého boxu je chrániť celý obsah pevného disku.

zalman-she350-02

Pre manipuláciu s boxom nie potrebné dodatočný softvér, ale ak chcete odomknúť disk, potrebujete poznať PIN obsahujúci štyri osem číslic (čo v praktike znamená viac ako milión kombinácií). O aktuálnom statuse uzamknutia zariadenia informuje LED indikátor. Môže sa stať, že externý box sa fyzicky poškodí, ale zašifrované dáta vôbec nemusíte odpisovať na straty.

zalman-she350-03

Uložené súbory je možné obnoviť pomocou hesla a sériového čísla výrobku. Aby proces šifrovania a dešifrovania prebiehal hladko a bez zbytočného čakania, externý box je vybavený 32-bitovým procesorom a portom USB 3.0. Znamená to, že externý box je kompatibilný ľubovoľným zariadením vybaveným portom USB. Cena externého boxu Zalman SHE350 sa pohybuje okolo 33 eur.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno