Domov Novinky Predstavujeme dokovaciu stanicu s funkciou klonovania

Predstavujeme dokovaciu stanicu s funkciou klonovania

Zdielať

Dokovacia stanica pre disky s funkciou klonovania Natec Kangaroo Dual je zariadenie, vďaka ktorému je možné rýchlo a jednoducho spravovať dáta uložené na diskoch SSD alebo HDD bez nutnosti inštalácie disku v  počítači, pričom odporúčaná cena je 26 eur.

Takéto riešenie šetrí nielen čas a zjednodušuje manipuláciu s diskami, ale je obzvlášť užitočné pri použití s notebookmi, v ktorých nie je fyzicky možné pripojiť disky HDD a SSD. Vďaka dvom slotom umožňuje zariadenie klonovať disky pomocou jediného tlačidla bez nutnosti pripojenia dokovacej stanice k počítaču. Dokovacia stanica je preto praktické zariadenie, ktoré umožňuje používateľovi jednoducho a rýchlo kopírovať, archivovať, mazať, alebo získavať údaje zo starých diskov, k čomu vám stačí pripojiť dokovaciu stanicu k počítaču pomocou pribaleného kábla USB. Za istých okolností môže byť riešením pre firmy, ktoré ju môžu využívať dokovaciu stanicu na rýchle a efektívne archivovanie údajov, bez nutnosti investovať v drahé zariadenia NAS.

Vďaka dvom slotom SATA zariadenie umožňuje klonovať disky pomocou jediného tlačidla bez nutnosti pripojenia dokovacej stanice k počítaču, pričom zariadenie má praktické LED diódy umiestnené na prednom panely, ktoré informujú používateľa o stave operácie. Dokovacia stanica používa štandard USB 3.0, ktorý umožňuje prenos dát rýchlosťou do 6 Gbps, v balení je aj napájací zdroj, ktorý napája zariadenie a umožňuje dosiahnuť maximálnu prenosovú rýchlosť. Dokovacia stanica podporuje 2,5″ a 3,5″ HDD i SSD s rozhraním SATA I/II/III. Vďaka funkcii Plug&Play, ktorá je kompatibilná s väčšinou operačných systémov Windows si počítač automaticky nainštaluje potrebné ovládače. Po pripojení zariadenia pomocou portu USB sa nový disk zobrazí v počítači.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno