Domov Novinky Predstavenie Windows Phone 8.1 GDR1 už budúci týždeň

Predstavenie Windows Phone 8.1 GDR1 už budúci týždeň

Zdielať

Windows Phone 8.1Ako sa dalo očakávať, Microsoft konečne odhalil väčšinu noviniek pre Windows Phone 8.1 Update interne nazývaný GDR1, teda General Distribution Release. Táto aktualizácia je jedným z dvoch na 8.1 operačný systém v roku 2014. Ďalšia bude nasledovať v októbri alebo v novembri. Joe Belfiore oznámil uvoľnenie GDR1 a zároveň ohlásil rozšírenie Cortany do daľších krajín.

Aktualizácia 1 je relatívne malá v porovnaní s tým, čo doniesol majoritný update 8.1 dodaný na jar, napriek tomu obsahuje rad nových funkcií pre spotrebiteľov a výrobcov hardvéru. Úniky funkcií obsiahnutých v aktualizácii prvýkrát prišli cez víkend a boli presné. Microsoft nehodou pred pár týždňami odhalil nové ”Živé zložky” umožňujúce užívateľom dynamicky vytvárať zložky na obrazovke Štart. Ide vlastne o skupinu dlaždíc ako môžete vidieť nižšie.

Windows Phone 8.1 GDR1

Hoci spoločnosť Microsoft ocenila úsilie Nokia ponúkať svoje aplikáciu App Folder, Live Folder bude integrovaný priamo v systémy a vytvorí akúsi nadstavbu metra. Zložka sa vytvárajú pretiahnutím dlaždice na inú dlaždicu. Uvidíme ako to bude fungovať v praxi.

Windows Phone 8.1 GDR1 II

Tím pracujúci na Xbox Music neustále zlepšuje aplikáciu Xbox Music. Konečne sa prepracuje Live Tile Xbox Music. Windows Phone Central pripravuje na tento týždeň článok – rozhovor s členmi Xbox Music tímu. Očakáva prepracovaná integrácia Xbox Music priamo cez rýchly náhľad vyvolávajúci sa cez tlačidla hlasitosti. Aspoň to naznačili uniknuté videá.

Windows Phone 8.1 GDR1 III

Aktualizácia tiež prináša niekoľko ďalších vylepšení, vrátane SMS integrácie. Konečne by mali byť messengery integrované do systému cez externé aplikácie. O tom sa hovorilo už pred Windows Phone 8.1. To znamená, že keď si naištalujete Facebook Messenger nebude ho musieť ani zapínať. Obchod je po novom živá dlaždica, čo môže byť pre niekoho otravné. Bude sa meniť každých 6 hodín.

OSTATNÉ VYLEPŠENIA: Detský kútik bude po novom sandboxovaný. Internet Explorer bude vylepšený. VPN dostane väčšiu podporu protokolov. Windows Phone 8.1 bude po novom podporovať tzv. Smart Cover známe z Androidu. Bluetooth dostane podporu PAN (Personal Area Network), aptX kodek pre A2DP či prehliadanie cez AVRCP GDR1 prinesie nové rozlíšenia ako 1280×800 px, či 960×540 px.

Najlepšie sme si nechali na záver. Dlho kritizované dlhé nabíjanie Lumie 1320 či 1520 bude preč. (Dodávame, že pravdepodobne sa novinka L1320 týkať nebude.) Windows Phone 8.1 spolu s Qualcomm prinesú funkciu rýchleho nabíjania pre kompatibilné čipy a batérie. Vlajkové lode s Snapdragon 800 dostane Quick Charge vo verzii 2.0 čo znamená až 3-násobne nabitie baterky na 100%. Pre lepšiu prehladnosť uvádzame tabuľku.

Windows Phone 8.1 GDR1 IV

Podporované čipy podľa webu Qualcomm: Quick Charge 2.0 Batéria :  3000mAh+ SMB349, SMB1356, SMB1357, SMB1358, SMB1359.

Kedy môžeme očakávať aktualizáciu? Podľa informácií bude dostupná už budúci týždeň. Predpokladá sa utorok, štvrtok alebo piatok. Samozrejme iba v prípade, že ste prihlasený do Developer Preview programu. Oficiálna distribúcia bude v priebehu 3 nasledujúcich mesiacoch.

Zdroj: WPCentral

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno