Domov Novinky Prajeme šťastný nový rok 2022!

Prajeme šťastný nový rok 2022!

Zdielať

V posledných chvíľach roka 2021 sme sa rozhodli obzrieť sa za uplynulými 365 dňami a trochu sa zabaviť s číslami.

Keď posledný deň v roku končí, mnohí konštatujú, čo sa im za uplynulý rok podarilo (alebo čo nie). Za ten čas sme vydali nespočetné množstvo kvalitných článkov a recenzii, trendy článkov a reportáží. Tiež je to príležitosť na to, aby sme našim čitateľom priniesli štatistiky zo zákulisia. Portál DigitalPortal.sk je zameraný na poskytovanie aktuálnych informácií z oblasti informačných technológií a elektrotechniky. Od svojho vzniku v roku 2013 sa venuje ako slovenskému trhu a lokálnym témam, tak európskym a globálnym trendom, ktoré túto oblasť na Slovensku ovplyvňujú. Sme nezávislí novinári, ktorí informujú o informačných technológiách, technike z oblastí smartfónov, tabletov, počítačov, periférií, audia, foto, videa a softvéru. Naša redakcia je riadne zaregistrovaná v Slovenskom syndikáte novinárov, riadi sa štandardami a stanovami tejto organizácie, pri odborných článkoch hodnotí produkty vždy nestranne a nezaujato. Budeme radi, ak našu redakciu kontaktujete a podľa typu požiadavky nám napíšete na príslušný email.

TIP: Neváhajte a inzerujte u nás! Využite naše cenovo dostupné reklamné plochy. Pozrite si náš mediakit a informujte sa na reklamu podľa vašich predstáv!

Na DigitalPortal.sk týždenne vychádzajú desiatky článkov, ktoré sa venujú nielen novinkám; rozoberajú aktuálne dianie aj dlhodobé témy a poskytujú priestor pre odborné testy a recenzie. Nechýbajú ani reportáže, ale taktiež tipy a triky s návodmi pre čitateľov. Redakčný tím tvoria skúsení novinári s mnohoročnou praxou. DigitalPortal.sk je jedným z najznámejších a najčítanejších IT portálov na slovenskom internete. Čitateľskú obec tvoria predovšetkým čitatelia vo vysoko produktívnom veku: až 64% z nich má medzi 25-44 rokov. Celkovo najproduktívnejšia skupina pracujúcich ľudí teda tvorí 93% všetkých čitateľov, čím sa náš web vyznačuje vysokým nasadením na zameranie pre kúpyschopnosť. Pokiaľ ide o zloženie podľa pohlavia, tak 70,5% tvoria muži a 29,5% ženy.

Našou ambíciou je aj naďalej poskytovať nestranný pohľad na svet informačných technológií a elektrotechniku, chceme tiež rozšíriť obzory aj s veľmi zaujímavými témami do budúcnosti ako sú elektrobicykle a elektrokolobežky (na ktoré sme začali realizovať pred vyše dvomi rokmi), drony, inteligentná domácnosť (tzv. „smart home“) patriaca do internetu vecí (IoT), prinášať čitateľom viac tematických odborných článkov a recenzií, testovať širšiu skupinu produktov.

Stále hľadáme redaktorov do nášho tímu, kde každý môže testovať najmodernejšie technológie a spoznať sa s novými ľuďmi a získať skúsenosti a taktiež garantujeme v prípade spolupráce aj pozitívne referencie, ktoré každému môžu dopomôcť pri pracovnom pohovore.

Aké témy sú celkovo najpopulárnejšie? Každý článok má svoje priradenie, tzv. značku (tag). Za viac ako osem rokov našej existencie medzi najpopulárnejšie (TOP 50) patria:

 

Umiestnenie Minule (zmena) Značka (tag)
1 1 (↔) Internet
2 2 (↔) Android
3 6 (↑) Apple
4 3 (↓) Samsung
5 4 (↓) Qualcomm
6 5 (↓) Full HD
7 8 (↑) Windows
8 9 (↑) Microsoft
9 10 (↑) Google
10 7 (↓) Intel
11 14 (↑) iPhone
12 15 (↑) iOS
13 11 (↓) Huawei
14 16 (↑) Xiaomi
15 13 (↓) NVIDIA
16 39 (↑) YouTube
17 19 (↑) AMD
18 20 (↑) Sony
19 17 (↓) Quad HD
20 21 (↑) LG
21 18 (↓) Lenovo
22 28 (↑) Facebook
23 23 (↔) MediaTek
24 29 (↑) OnePlus
25 22 (↓) Ultra HD
26 12 (↓) ASUS
27 30 (↑) Telekom
28 41 (↑) Orange
29 39 (↑) O2
30 36 (↑) Bratislava
31 32 (↑) ZTE
32 45 (↑) Acer
33 31 (↓) Motorola
34 34 (↔) Western Digital
35 40 (↑) MacOS
36 35 (↓) 4ka
37 25 (↓) Nokia
38 42 (↑) Google Play
39 ⌂  (↑) iPad
40 44 (↑) Logitech
41 49 (↑) JBL
42 ⌂  (↑) Ocenenie
43 43 (↔) Amazon
44 ⌂  (↑) Oppo
45 24 (↓) HTC
46 26 (↓) Gigabyte
47 33 (↓) TP-Link
48 27 (↓) Honor
49 ⌂  (↑) Instagram
50 ⌂  (↑) ESET

 

LEGENDA:

↑ – vyššia pozícia oproti minulo-posudzovanom TOP 50
↓ – nižšia pozícia oproti minulo-posudzovanom TOP 50
↔ – rovnaká pozícia ako minulo-posudzovanom v TOP 50
⌂ – v minulo-posudzovanom období sa neumiestnila značka v TOP 50
Pozn.: minulo-posudzované obdobie bolo k dňu ôsmeho výročia portálu

Baví ťa IT a chceš testovať nové a zaujímavé produkty, písať a zlepšovať našu komunitu? Tak práve teba hľadáme, daj nám o sebe vedieť. Všetky informácie nájdeš v tomto odkaze. Ak chceš byť s nami stále v obraze a byť informovaný o najnovších článkoch, pridaj sa k našej komunite aj na Facebooku!

Články, ktoré prinášame čitateľom sú väčšinou zo zahraničných zdrojov, pričom vždy na konci článku uvádzame aj pôvodný zdroj, z ktorého sme informácie pre DigitalPortal.sk čerpali a následne spracovali. Okrem toho dostávame aj správy priamo od spoločností, alebo z konferencií, či iných významných udalostí, aby boli naši čitatelia vždy ako prví v obraze. Tešíme sa so všetkých verných aj nových čitateľov, pre ktorých denne prinášame aktualizované spravodajstvo.

O nás

DigitalPortal.sk je IT portál, ktorý je zameraný na spravodajstvo zo sveta IT a elektroniky. Samotný portál vznikol v septembri 2013 a sme jedna z najväčších IT komunít na Slovensku a Českej republike, mesačne nás navštívi množstvo návštevníkov. Sme nezávislí novinári, ktorí informujú o IT a technike z oblastí smartfónov, tabletov, počítačov, periférií, audia, foto-videa a softvéru. Naša redakcia je riadne zaregistrovaná v Slovenskom syndikáte novinárov, riadi sa štandardami a stanovami organizácie, pri odborných článkoch hodnotí produkty vždy nestranne a nezaujato. Viac info o redakcii.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno