Domov Novinky Powerline ZyXEL PLA5206 s rýchlosťou 1000 Mbps

Powerline ZyXEL PLA5206 s rýchlosťou 1000 Mbps

Zdielať

ZyXEL PLA5206 01ZyXEL PLA5206, powerline adaptér pre gigabitový Ethernet, je založený na najnovšom štandarde HomePlug AV2, ktorý umožňuje dátové rýchlosti až 1000 Mbps. Zariadenie môžete pripojiť k existujúcemuelektrickému vedeniu, ktoré sa tak zmení na vysokorýchlostnú sieť, bez toho, aby bolo nutné zavádzať nové káble alebo vŕtať do stien.

Tento adaptér zaistí nové širokopásmové pripojenie, ktoré Vám umožní súčasne a v každej miestnosti sledovať niekoľko streamovaných médií v HD rozlíšení, hrať online hry a používať ďalšie sieťové aplikácie. Zásluhou technológie HomePlug AV2 ponúka ZyXEL PLA5206 rýchlosť až 1000 Mbps a zároveň spätnú kompatibilitu s produktami založenými na štandardoch HomePlug AV a IEEE 1901. Okrem toho je PLA5206 vybavený tiež portom pre gigabitový Ethernet. Používatelia teda môžu ťažiť z výhod vysoko výkonnej stabilnej siete, vrátane súčasného prehrávania HD streamov, hranie online hier a prezeranie internetu.

ZyXEL PLA5206 umožňuje vytvoriť sieť pomocou existujúcich elektrických rozvodov v domácnosti, takže môžete pripojenie k internetu jednoducho sprístupniť v celej budove, bez toho, aby bolo potreba vŕtať do stien alebo inštalovať dodatočné sieťové káble. Na zložité nastavovanie môžete zabudnúť – žiadna konfigurácia nie je nutná. Stačí zapojiť adaptér PLA5206 do elektrickej zásuvky a vznikne dokonale funkčná sieť.

ZyXEL PLA5206 02

Powerline adaptér je ekologický produkt, ktorý znižuje spotrebu energie. Pokiaľ nie je po dobu 60 sekúnd nadviazané ethernetové pripojenie, prejde do úsporného režimu so spotrebou iba 0,5 wattov. Tým usporí o 80% viac energie než zrovnateľné adaptéry bez tejto funkcie.

Prenos dát prostredníctvom adaptéru je chránený 128 bitovým šifrovaním AES (Advanced Encryption Security), ktoré zaisťuje zabezpečené pripojenie k internetu. Mechanizmus šifrovania je možné nakonfigurovať prostým stlačením tlačidla – nie je potreba nič komplikovane nastavovať ani obstarávať dodatočný software.

ZyXEL PLA5206 03

Vyspelá funkcia QoS (zaručená kvalita služby) potom zdokonaľuje fungovanie aplikácií vyžadujúcich kvalitný streaming multimédií, napríklad služieb triple play, tým, že dáva prioritu procesom, ako sú streamovanie HD videa, vysokorýchlostný prístup k internetu a VoIP.

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu ZyXEL PLA-5206 poskytuje server Heureka.sk

Zdroj: Tlačová správa ZyXEL

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno