Domov Novinky Pôsobivá a priestranná PC skrinka Zalman Z11 Neo

Pôsobivá a priestranná PC skrinka Zalman Z11 Neo

Zdielať

Zalman Z11 Neo 01Zalman uvádza na trh nové PC skrinky Z11 Neo. Priestranná skriňa Z11 Plus má už niekoľko fanúšikov a teraz sa vráti v novej, obnovenej verzii Neo. Vďaka štruktúre chladenia, 5 nainštalovaným ventilátorov a vzhľadu je zaujímavou ponukou pre používateľov, ktorí požadujú nielen ticho a priestranný interiér, ale aj pútavý dizajn. Skriňaudržuje nízku prevádzkovú teplotu vnútorných komponentov, vďaka premyslenému systému cirkulácie vzduchu. Tá zaisťuje niekoľko prívodu vzduchu umiestnených na všetkých stranách konštrukcie, prúdenie vzduchu podporuje až 5 predinštalovaných ventilátorov – tri v prednej časti, jeden hore a jeden v zadnej časti.

Dva sú vybavené modrým LED podsvietením, ktoré pridajú skrini modrý prísvit. Používateľ má k dispozícii 3 miesta pre inštaláciu dodatočných 120 mm ventilátorov, za účelom zvýšenia účinnosti chladenia. Hornú stenu skrine možno využitý pre inštaláciu chladiča voliteľného systému vodného chladenia s dĺžkou 240 mm. Na prednej a dolnej stene je umiestnený prachový filter, ktorý možno vybrať a vyčistiť pod tečúcou vodou.

Pre efektívnejšie chladený a káblový manažment, je skriňa vybavená káblovými priechody, vďaka čomu možno káble umiestniť za podstavec základnej dosky. Prenos vibrácií z aktívnych dielov je maximálne obmedzený vďaka gumovým pätkám a podložke pod napájačom.

Zalman Z11 Neo 02

Do skrine je možné nainštalovať šesť pevných diskov 3,5″, dva pevné disky alebo SSD 2,5″ a tri optické mechaniky (alebo iné zariadenia 5,25″). Šesť pozícií pre disky 3,5″ možno obsluhovať bez použitia náradia. Do priestoru s výškou 410 mm sa zmestí bežná základná doska ATX, chladič procesora s výškou až 175 mm a grafická karta s dĺžkou až 400 mm. Používateľ má k dispozícii aj 7 slotov PCI.

Zalman Z11 Neo 03

Na bočnej strane skrine výrobca nainštaloval akrylátové okno, ktoré umožňuje náhľad dovnútra počítača – čím vychádza v ústrety osobám, ktoré majú záujem o modding a vzhľad vnútri jej počítačov. Predný panel je vybavený materiálom s dizajnom brúseného hliníka, v jeho hornej časti je namontovaná výsuvná klapka, za ktorou sa nachádza optická mechanika.

Zalman Z11 Neo 04

Na hornom paneli skrine sú umiestnené štyri porty USB – dva v štandarde 2.0 a dva 3.0, slúchadlový výstup a mikrofónový vstup, vypínač a tlačidlo reset. V paneli je tiež vstavaná odkladacia plocha, na ktorú možno odložiť napr. Smartphone napájaný z USB portu, alebo externý HDD. Rozmery Zalman Z11 Neo sú 515×205×465 mm, cena je okolo 69 eur.

Zdroj: Tlačová správa Zalman

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno